03.09.2015  |  Boris Hasa, Foto: Pavel Paděra

Těšil jsem se, až si zase zahraji od první minuty, říká navrátilec David Jukl

Těšil jsem se, až si zase zahraji od první minuty, říká navrátilec David Jukl

B l a n s k o - Poprvé od letního návratu do Blanska nastoupil v městě, kde se narodil, v základní sestavě. Záložník David Jukl odehrál po zranění proti Vrchovině více než hodinu a byl v utkání nejblíže vstřelení branky. Jeho trestný kop však zastavilo břevno.

 
 
V Novém Městě jste uhráli bod za bezbrankovou remízu. Jak hodnotíš vývoj utkání?

Myslím si, že remíza je spravedlivá. My jsme měli nějaké šance hlavně v prvním poločase, které jsme bohužel nedotáhli ke vstřelení branky. Domácí taky měli šance, ale remíza utkání po jeho průběhu sluší.

Po delší době jsi nastoupil v základní sestavě. Jak sis to užíval a jak ses cítil?

Kvůli zraněním jsem v základní sestavě nastoupil poprvé po půl roce a musím říct, že jsem se hodně těšil, až si zase zahraji od první minuty. Ze začátku jsem se cítil dobře, ale postupem často samozřejmě ubývaly síly. Musím ještě potrénovat, ale cítím se den ode dne lépe.

Ve 37. min. jsi byl velmi blízko vstřelení branky. Jak jsi celou situaci viděl?

Řekl bych ideální standartní situace, bohužel mi střela úplně nesedla a šla jen do břevna. Tohle by měla být branka, takže jsem po zápase byl na sebe trošku naštvaný. Doufám, že příště to trefím lépe a bude z toho branka, která hlavně bude znamenat bodový zisk.

V Novém Městě na Moravě ses narodil. Byl pro tebe zápas s Vrchovinou o něco významnější, než proti jiným soupeřům?

To bych neřekl. V týmu Vrchoviny žádné kluky neznám, ani jsem tam nikdy nepůsobil, takže utkání pro mě určitě nebylo ničím více zajímavé.

Jaro jsi strávil v Rakousku v týmu Union Hofstetten. Co rozhodlo, že ses po půlroce vrátil do Blanska?

V Rakousku jsem se bohužel zranil hned v prvním zápase a už jsem se nedal dohromady, takže jsem tam skončil. Do Blanska mě to táhlo, je tady super parta a lidi, co se o fotbal starají, jsou výborní, takže i když ještě nějaké nabídky byly, tak jsem se chtěl vrátit do Blanska.

Po čtyřech kolech jste na 2. místě tabulky. Jak vidíš šance tým na umístění po podzimní části?

Na tabulku se vždycky dívá lépe, když hrajete na špici, než když se plácáte na chvostu, takže by jsme se tam všichni chtěli co nejdéle udržet a třeba se posunout ještě o příčku víš.

Děkujeme za rozhovor a ať se v Blansku daří!

Trestný kop Davida Jukla

 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu