2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Vítězná série dorostenců FK Blansko v nové divizní sezóně pokračuje. Hegemonii svěřenců Davida Jarůška a Zdeňka Veselého nenarušily ani Boskovice. V rámci 5. kola zvítězili starší dorostenci na jejich hřišti 3:0, mladší pak 9:0.
5. kolo divize D dorostu, mladší dorost
neděle 6. 9. 2015, 12:30 | stadion FC Boskovice, UT
FC Boskovice - FK Blansko 0:9 (0:3)
Branky:
16. a 59. Prudil, 25. a 78. Gansukh, 48. a 68. D. Šmerda, 40. Feik, 46. Mlčoušek, 66. F. Šenkeřík
Sestava: Veselý - Pačovský, Feik, Mlčoušek, R. Souček (41. R. Němec), Gregor, D. Šmerda (C), Prudil (63. F. Šenkeřík), Gansukh, M. Doležel (55. Luk. Pernica), Marek Sehnal
Náhradníci: R. Němec, Luk. Pernica, Ševčík, F. Šenkeřík
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda

Hodnocení trenéra Zdeňka Veselého: „V pátém kole jsme zavítali na hřiště tradičního rivala FC Boskovice, kterému se v dosavadním průběhu sezóny příliš nedařilo. S ohledem na postavení v tabulce bylo tedy naše mužstvo v utkání favoritem. Začátek zápasu však tyto prognózy vůbec nepotvrzoval Domácí byli v úvodu utkání aktivnějším mužstvem. Náš výkon byl plný nepřesností, měli jsme špatný pohyb, takže hra se odehrával převážně na naší polovině hřiště. Nepřesnosti v naší hře vyvrcholily v 15. minutě zápasu, kdy jsme po zbytečné ztrátě míče zastavili akci soupeře až faulem na Havelku v pokutovém území a rozhodčí odpískal pokutový kop. K jeho exekuci se postavil sám faulovaný hráč, Veselý však vystihl směr jeho střely a vyrazil ji na roh. Po jeho zahrání jsme se dostali do rychlého brejku, Gansukha sice ještě vychytal domácí brankář Šamšula, míč se však odrazil k dobíhajícímu Prudilovi a ten jej uklidil do prázdné branky - 0:1. Poté jsme přece jen začali trochu hrát i my a dočkali jsme se i druhé branky, kterou vstřelil ve 25. minutě Gansukh po křídelní akci Šmerdy - 0:2. Utkání se definitivně zlomilo v poslední minutě prvního poločasu, když po rohu Šmerdy nekompromisně zavěsil hlavou Feik - 0:3. Do druhé poločasu už nastoupili domácí hodně odevzdaní, bez dobrého pohybu, kterým se prezentovali v prvním poločase. Na hřišti začalo vládnout naše mužstvo a výsledkem bylo dalších šest branek v síti soupeře a množství neproměněných velmi dobrých i vyložených brankových příležitostí. Ve 46. minutě pustil chytře Prudil míč mezi nohama rozběhnutému Mlčouškovi, který po sólu z půlky hřiště obstřelil Šamšulu - 0:4. Ve 48. minutě se nádherně z trestného kopu z 25 metrů trefil Šmerda - 0:5. V 59. minutě po závaru v domácím pokutovém území skóroval Prudil - 0:6. V 66. minutě lízl Šenkeřík hlavou krásně zahraný roh Šmerdy a bylo to 0:7. V 68. minutě trefil z dálky levou nohou přesně k tyči Šmerda - 0:8. V 73. minutě jsme soupeři gentlemansky vrátili jeho dar z prvního poločasu, když Šmerda neproměnil pokutový kop. Skóre zápasu uzavřel v 78. minutě Gansukh s notným přispěním domácí obrany - 0:9. V utkání můžeme být spokojeni s výsledkem, ziskem tří bodů a částečně s výkonem ve druhém poločase. Hra v prvním poločase, zejména v jeho první polovině nás však nutí k vážnému zamyšlení.“