2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Dorostenecké týmy sehrály v rámci středečního svátečního dne předehrávky 15. kola divize skupiny D. Na domácím stadionu na Mlýnské byly jejich soupeřem celky MSK Břeclav. Starší dorost díky dobře zvládnuté první půli zvítězil 4:2, mladší naopak o svém tříbodovém zisku za výhru 3:0 rozhodl až po přestávce.
15. kolo divize D dorostu, starší dorost
středa 28. 10. 2015, 10:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
FK Blansko - MSK Břeclav 4:2 (3:0)
Branky:
13. Keprt Radek, 16. Zmeko Ondřej, 29. Loula Ivoš, 56. Bílek Jan - 67. a 83. Tichý Richard
ŽK: 28. Mareček, 42. Vintr - 21. Florus, 39. Redek
ČK: 88. Redek (Břeclav, po 2. ŽK)
Diváků: 50
Rozhodčí: Sedláček - Chabiča, Barašová
Sestava: J. Matuška - Zemach, Študent, L. Strya, Maňoušek (C) - R. Keprt, Loula, Bílek, Mareček (87. Kala) - Vintr, O. Zmeko
Náhradníci: T. Feik, Kala, Šamalík, Veselý
Vedoucí týmu: Jaromír Loula

Komentář k utkání:
Vinou disciplinárního řízení nemohli na lavičku usednout trenér David Jarůšek ani vedoucí týmu Pavel Zmeko. Blanenští hráči svoji aktivitou nutili soupeře k chybám. Již ve 13. min. se prosadil přesnou střelou Radek Keprt. Druhou branku přidal již o tři minuty později aktivní Ondřej Zmeko, s nímž měla břeclavská defenziva plnou hlavu i nohy starostí. Když pak po půlhodině hry potrestal Ivo Loula chybu hostujícího brankáře lobem do odkryté branky z 25 metrů, bylo již téměř jasné, kdo si dnes na své konto připíše tři body. Vedení svého týmu pak ještě v 56. min. navýšil Jan Bílek. Břeclav v závěru skóre zásluhou dvou tref Tichého zkorigovala na konečných 4:2.

15. kolo divize D dorostu, mladší dorost
středa 28. 10. 2015, 12:30 | stadion na Mlýnské, Blansko
FK Blansko - MSK Břeclav 3:0 (0:0)
Branky:
58. a 68. Ševčík Radim, 53. Prudil David z pen.
ŽK: 53. D. Šmerda - 41. Štancl
Diváků: 40
Rozhodčí: Chabiča - Sedláček, Barašová
Sestava: Veselý - Pačovský, Doležel (23. Formánek), Feik, Němec - Ševčík (74. Kouřil), D. Šmerda (C), Gregor, R. Souček - Prudil (78. F. Šenkeřík), Gansukh
Náhradníci: F. Šenkeřík, Kouřil, Formánek
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda

Hodnocení Zdeňka Veselého: „V dalším kole k nám zavítalo mužstvo MSK Břeclav, které z posledních pěti zápasů získalo 15 bodů, takže nás čekal těžký soupeř ve výborné sportovní formě. V prvním poločasu se hrál bojovný fotbal se spoustou osobních soubojů a minimem šancí na obou stranách. Díky nedostatečnému pohybu našich hráčů a částečně i silnému větru, který foukal v prvním poločase proti nám, jsme si nedokázali vytvořit převahu a prosadit se proti dobře hrajícím hostům. Ke gólu jsme si tentokrát nepomohli ani standardními situacemi, kterých jsme v první půli kopali nespočet. Po změně stran se přece jen naše hra trochu zlepšila a začali jsme získávat převahu. Z ní začali pramenit i naše šance. V 52. min. jsme získali míč na polovině hřiště a trojice našich hráčů vyrazila do brejku. Míč vedl kapitán Šmerda, který se nakonec rozhodl vzít odpovědnost na sebe, s míčem vnikl do pokutového území hostů, kde byl tvrdě sražen obráncem a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Prudil a nezaváhal - 1:0. O pět minut později se na rohu pokutového území uvolnil s míčem Prudil, na jeho přihrávku křížem vápna si naběhl Ševčík a střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0. V 68. min. zahrával roh Němec, na zadní tyči hlavičkoval Souček a míč odražený od hradby hostujících hráčů uklidil do sítě Ševčík - 3:0. O chvíli později ještě odmítl čistý hattrick Ševčík, když z dorážky přestřelil poloodkrytou branku hostí. V závěru utkání si vypracovali dobrou šanci i hosté, kteří z levé strany postupovali na naši branku, první střelu však stačil Veselý vyrazit na břevno a následně si poradil i s opakovanou střelou. Dnešní utkání s velmi dobře organizovaným soupeřem nás nezastihlo v optimálním rozpoložení. Nepředvedli jsme nijak oslnivou hru a vítězství jsme spíš vybojovali. I takové vítězství však má svoji váhu a je třeba si ho cenit.“