10.01.2016  |  idnes.cz, Petr Šedivý/Foto: www.fotocoufal.cz

Napsali o nás: Posílám tam párky v rohlíku, váha jde nahoru, říká Petr Švancara

Napsali o nás: Posílám tam párky v rohlíku, váha jde nahoru, říká Petr Švancara

B r n o / B l a n s k o - Profesionální kariéru už sice ukončil, ale u fotbalu Petr Švancara zůstal. Hraje za divizní Blansko a v I.A třídě za Tišnov, vystupuje v televizi jako expert a začíná jako moderátor společenských akcí. Naposledy se stal patronem zimní Tipsport ligy.

 
 
Budete v Blansku pokračovat i na jaře?

Ano, budu. Musím se hrozně pochválit, protože jsem na podzim dal spoustu gólů. Jsem nadšený. Navíc ztrácíme jen pět bodů na postup, což ani nebyl náš cíl. Spíš jsme mysleli na to, abychom se zachránili.

A co Tišnov?

Tam hraju s Mohamedem Traorém, který hrál za Brno, ale měl problémy se srdcem. V sobotu hraju za Blansko a v neděli za Tišnov. I v přípravě budu víc hrát než trénovat. Určitě mě nikdo neuvidí běhat někde v lese.

Jak přípravu v nižších soutěžích berete?

S klukama z Tišnova pojedeme na soustředění do Turecka. Domluvili jsme se, že si to zaplatíme. Potrénujeme a stmelíme partu. Takže i v téhle soutěži se dočkám soustředění v zahraničí. Akorát je škoda...

Ano?

...že hrát takhle za dva týmy půjde jen do léta. Tišnov je farmou Blanska. A farmy od léta v této podobě končí.

Cítíte, že jsou fanoušci na prvoligové fotbalisty v nižších soutěžích zvědaví?

Asi jsem atrakce, ale snad k tomu přidávám i kvalitu. Na diváky si nemůžu stěžovat. Na Tišnov jednou přišlo přes tisíc lidí, jinak na oba týmy chodí třeba šest set fanoušků. Snad jsem k tomu taky trošku přispěl. Dohromady v obou týmech jsem za podzim vstřelil jedenáct gólů a přidal k tomu přes dvacet asistencí. A taky hodně žlutých karet.

Za co?

Několikrát jsem se rozčílil na rozhodčího nebo protihráče. Člověka vytočí, když mu něco nepísknou nebo ho někdo šestkrát za poločas kopne. Bohužel jsem se párkrát ohnal... Musím se hlídat. Dal jsem si to jako novoroční předsevzetí. Žlutých karet jsem měl hodně, navíc jsem i dvakrát mohl dostat červenou.

Jste víc fotbalista, nebo televizní expert?

Snažím se dělat všechno, co mě baví. K tomu všemu se ještě v Brně věnuju projektu s malými dětmi. Ale existuje jedna věc, se kterou bojuju.

Jaká?

Váha. Za ten rok mám navrch pět kilo. Nemám vůli si ten chlebíček upřít. Když jdu kolem stánku s párky v rohlíku, tak ho tam prostě pošlu. Každý raut je pro mě neštěstí.

Na Silvestra jste moderoval jednu akci pro uzavřenou společnost. Moderujete pravidelně?

Ano, moderování se věnuju běžně. Teď mě čekají dva nebo tři plesy.

Silvestra jste si užil?

Sice jsem tu akci moderoval, ale i tak jsem si koupil lístky do tomboly, které přítelkyně měla na stole. Dařilo se nám celkem dobře - vyhráli jsme asi tři ceny. A pak se losovala hlavní cena.

Jak to dopadlo?

Vyhrnul jsem si rukávy, sundal hodinky a buben asi desetkrát zamíchal. Stejně jsem vytáhl první cenu sám pro sebe. Tak mám teď doma skútr. Zaskočilo to celý sál, protože si všichni mysleli, že je to nějaká hra. Navíc jsem si stihl odskočit vedle do divadla, kde jsem hrál dvě nebo tři minuty v muzikálu Děti ráje. Moderoval jsem, zahrál si v muzikálu, vyhrál jsem v tombole... Silvestr pro mě byl krásný.

Jste také patronem Tipsport ligy, což je přípravný turnaj pro prvoligové a druholigové týmy.

Jako hráč jsem tenhle turnaj měl rád. Radši jsem hrál, než trénoval a běhal po lese. Navíc jsem se jednou stal nejlepším střelcem, takže vzpomínky mám jenom dobré.

Zápasy jste si hodně užíval. Jednou v Edenu jste si kopal s pořadatelem, když jste měl rozehrát rohový kop.


No jasně, já si užíval každý zápas. Blázen jako já už se asi nikde nenajde, když navíc skončil Pavel Horváth. Pokračuju v tom i v divizi, kde si povídám s diváky, kteří jsou blízko hřiště. Vždycky jsem se snažil, aby se lidi bavili a třeba se i zasmáli.

Autor: Petr Šedivý
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu