02.04.2010  |  Boris Hasa

Derby je tu, A tým bude o body bojovat v Boskovicích

Derby je tu, A tým bude o body bojovat v Boskovicích

B l a n s k o - Okresní derby nabídne tuto sobotu divákům 20. kolo divize D. Fotbalisté FK APOS Blansko se v něm představí na půdě týmu FC Forman Boskovice.

 
 
Blanenští jarní boje o záchranu odstartovali remízou 1:1 s Uherským Brodem. Především v prvním poločase předvedli několik nadějných akcí, z nichž však gólem neskončila ani jedna. „Náš výkon určité měřítko snesl, ale zároveň v něm byla spousta rezerv. Hlavně se nám příliš nedařilo doplňovat Martina Sehnala na hrotu. Málo bylo i akcí po křídlech a následných centrů do vápna. To bychom chtěli určitě zlepšit. Na tréninku jsme nacvičovali přechod do útoku, který chceme zrychlit,“ nastiňuje plán pro sobotní utkání trenér Roman Šindelka.

Lodivod blanenské lavičky stále nemůže počítat s několika hráči. „Marodka se nám moc nevyprazdňuje. Stále chybí Tomáš Kleveta, trénovat už sice začal Radim Farník, ten však bude k dispozici až pro domácí utkání s Třebíčí. Pochroumaný kotník stále trápí Honzu Cupala, který zkusí na pátečním tréninku výklus, ale moc šancí tomu nedáváme. Navíc si na bolesti zad stěžoval Honza Zich,“ vypočítává zdravotní trable svých svěřenců. Potěšitelnou zprávou je alespoň návrat Michala Beneše, který by měl nastoupit na levém kraji zálohy.

V čem spatřuje Roman Šindelka největší sílu soupeře? „Určitě je to Jiří Vorlický. Na něm hodně stojí hra Boskovic. Pokud nehraje, je to na jejich výkonu znát.“

Hráči Blanska do Boskovic odjíždí s odhodláním porvat se o co nejlepší výsledek. „Kluci se na utkání těší. Věřím, že i přes všechny absence ze sebe dostanou maximální výkon a podaří se nám uhrát bodový výsledek. Určitě chci, abychom získali tři body,“ dodává odhodlaně blanenský trenér.

Sobotní utkání bude speciální pro Kamila Janíčka, který v Boskovicích působil. „Určitě se utkání těším víc, než na všechny ostatní. Dám klukům do šatny i nějakou motivaci, aby víc bojovali. Pevně věřím, že se nám podaří vyhrát, což si osobně hodně přeji,“ říká prozatím jediný jarní střelec Blanska.

Ten byl s výkonem svého mužstva v prvním poločase utkání s Brodem spokojen. „Nikdo z nás asi nečekal, že zahrajeme tak dobře. Brod jsme přehráli, bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. Ve druhé půlce už jsme přenechali iniciativu soupeři a chyba při obdržené brance se nám prostě nesmí stávat,“ je si vědom nedostatků Kamil Janíček.

Dlouhovlasému záložníkovi dělal parťáka zkušený Jiří Pokoj. „Myslím si, že Jirka podal dobrý výkon. Svoje úkoly si splnil. Před zápasem jsme měli strach, jak nám to bude fungovat. Nakonec to určitě špatné nebylo.“ Stejně jako trenér Šindelka považuje Kamil Janíček za největší zbraň Boskovic Jiřího Vorlického. „Na něm v podstatě stojí a padá hra směrem dopředu. O tom jsme se přesvědčili v zimní přípravě. Pokud by nastoupil, musíme si na něj dávat pozor.“

Zápas FC Forman Boskovice - FK APOS Blansko začíná v boskovické Červené zahradě v sobotu od 15:30.

Jak to bylo na podzim:
5. kolo divize D (5. 9. 2009)
FK APOS Blansko - FC Forman Boskovice 0:0
ŽK: Němec - Horák J., Ošlejšek, Doležel
Diváků: 450
Rozhodčí: Picmaus - Rygel, Krasula
Delegát: Kuba

FK APOS Blansko: Slanina - Pokorný O., Němec (C), Novotný, Šíp - Janíček (72. Kostka) - Bubeníček (46. Fous), Traxl, Bednář D., Hájek (86. Španěl) - Sehnal
Trenér: Zbyněk Zbořil

FC Forman Boskovice: Gruber - Doležel, Martínek P. (C), Kocůrek, Vykoukal - Preč, Horák J. - Horák M. (60. Vorlický), Ošlejšek (85. Žilka), Matula (90. Kopecký) - Václavek
Trenér: Radim Weisser
Související články

Reportáž

Další

Video

Audio

  • Martin Klimeš po derby
    This div will be replaced
Aktuální články
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu