03.02.2016  |  Boris Hasa, Foto: Deník/Hynek Skoták

I další středu zpestří přípravný duel, Blansko se představí v Boskovicích

I další středu zpestří přípravný duel, Blansko se představí v Boskovicích

B l a n s k o - K dalšímu přípravnému utkání pocestují fotbalisté FK Blansko do známého prostředí. V rámci tréninků totiž využívají umělou trávu v boskovické Červené zahradě. A právě domácí účastník krajského přeboru bude ve středu od 18:00 soupeřem svěřenců Zbyňka Zbořila.

 
 
V pondělí se Blanenští připravovali v dějišti nadcházejícího přípravného duelu. „Na programu byla zátěžová hra a pro brankáře zátěžová střelba. V úterý jsme měli v Blansku na zpestření spinning, kdy jsme byli rozděleni na dvě skupiny,“ nastiňuje tréninkový program Zbyněk Zbořil.

Pro utkání s Boskovicemi počítá blanenský kouč s návratem zkušených hráčů do sestavy. „Defenzivní čtveřice bude stejná jako v zápase s Kuřimí. Ve středu zálohy nastoupí vedle Schneidera od začátku Kratochvíl, kterého chci vidět proti kvalitnějšímu soupeři než v sobotu. Na hrotu bude operovat Švancara. Do hry nezasáhnou zranění Müller a Jarůšek,“ doplňuje trenér Zbořil.

Info o soupeři

FC Boskovice se minulé léto po dvouletém půstu vrátily do krajského přeboru. Svěřenci trenérů Jana Havlíčka a Lukáše Martínka však prožívali krušné období. Vstup do soutěže se jim nevydařil podle představ a tým se potýkal s řadou absencí, zapříčiněných zraněními. Závěr podzimu však znamenal obrat k lepšímu. K jedinému vítězství přidali Boskovičtí v posledních šesti kolech čtyři další a přezimují na 13. místě se ziskem 19 bodů, skóre 28:36. Nejlepším střelcem mužstva je kmenový hráč Bohemians 1905, útočník Martin Fadrný, který se prosadil šestkrát. Na podzim v Boskovicích působil brankář Karel Švancara a jejich dres obléká i bývalý obránce našeho A mužstva Antonín Kolář, stejně jako záložník Kamil Janíček, který je momentálně zraněný.

V rámci probíhající zimní přestávky vedení klubu usiluje o návrat tvořivého záložníka Antonína Preče, který naposledy hájil barvy Kunštátu, do něhož před dvěma lety přestoupil právě z Boskovic. Ve dvou odehraných přípravných utkáních Boskovice remizovaly s Bystřicí nad Pernštejnem 3:3 (2:0), branky: A. Preč, L. Martínek, M. Černý. Třetiligovému Prostějovu, se kterým klub spolupracuje v rámci projektu FARMA, podlehly 0:5 (0:2), sestava: Konečný (Havlík) - M. Preč, Jakub Horák, Mixan, Müller - Živný, A. Preč, Jan Horák, Stara - Fadrný, Přikryl. K tomuto utkání již nenastoupil hrající trenér Lukáš Martínek, který je po operaci menisku a čeká ho minimálně měsíční pauza.
FC Boskovice - FK Blansko
Středa 3. 2. 2016, 18:00
UT, Červená zahrada, Boskovice
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu