B l a n s k o - Včera oslavil životní jubileum - 40. narozeniny jeden z dlouholetých fotbalistů FK Blansko i jeho předchůdců Metry a ČKD Blansko Jiří Pokoj mladší.
Jiří Pokoj mladší přezdívaný stejně jako jeho otec Čenda se narodil 2. srpna 1976. Talentovaný fotbalista působil jak v Metře Blansko, ČKD Blansko tak i v FK Blansko, kde oblékal jeho dres také v první sezóně po spojení obou oddílů. Výrazně se podílel i na záchraně klubu v divizi v sezóně 2009/10 pod vedením trenéra Romana Šindelky. V roce 2014 trénoval v klubu starší dorost. Kromě toho působil jako hráč v Ráječku, Dědicích, Bohunicích, Čebíně, Rudici, Vavřinci, Lažánkách, na Lipůvce a okusil také fotbalový chlebíček v Rakousku. V současné době je hrajícím trenérem Olomučan v okresním přeboru. Levonohý a vytáhlý fotbalista vyniká svým přehledem ve hře, kopací technickou a také nepřehlédnutelnou postavou a důrazem, který okusil nejeden jeho protihráč. K jeho výrazným atributům ve hře vždy patřila obětavost, která v dnešní době leckterým mladým a nadějným fotbalistům schází.

Vedení FK Blansko přeje Jiřímu Pokojovi i do dalších let pevné zdraví, hodně štěstí, spokojenosti, osobní pohody a mnoho fotbalových úspěchů.

Vizitka Jiřího Pokoje
Narozen: 2. 8. 1976
Výška: 190 cm
Váha: 93 kg