B l a n s k o - Již zítra proběhne od 18:00 v boskovickém Zámeckém skleníku slavnostní vyhlášení ankety Fotbalista roku 2016 okresu Blansko. Hned 8 zástupců zde bude mít také náš fotbalový klub (na snímku Tomáš Farník).
Mezi třemi nejlepšími žáky opět figuruje Tomáš Farník, který ovládl tuto kategorii v minulém roce. Dva ze tří nejlepších dorostenců mají v kolonce kmenový klub FK Blansko. Jsou jimi obránce Tomáš Feik a útočník David Prudil. V kategorii trenér roku je jedním ze tří aspirantů na celkové prvenství trenér dorostu Zdeněk Veselý. Mezi jedenáctkou nejlepších okresních fotbalistů nechybí vítěz předchozích dvou ročníků David Juran, vítěz z let 2012 a 2013 Jan Trtílek, Petr Gromský a Jan Koudelka.

Zdeněk Veselý

Co pro tebe znamená, že jsi mezi třemi nominovanými na trenéra roku v anketě Fotbalista roku 2016 okresu Blansko?
„I když nejsem velký příznivec anket, přesto musím říct, že mě to těší, do nominace se většinou dostávají trenéři mužských družstev hrajících vyšší soutěže. Beru to především jako ocenění výsledků, kterých dosáhli moji svěřenci v uplynulém období.“

Jak se těšíš na slavností vyhlašování v Boskovicích?
„Já akce tohoto typu moc nevyhledávám, takže ani nevím, co od toho očekávat. Věřím, že vše proběhne v klidu a pohodě.“

Mezi třemi nejlepšími dorostenci figurují tvoji svěřenci Tomáš Feik a David Prudil...
„Je to výraz toho, že se nám daří v Blansku vychovávat kvalitní mladé fotbalisty, kteří by se mohli a měli za čas začlenit do našeho A mužstva. A není to zdaleka jen o těch dvou jmenovaných.“

Petr Gromský

„Nominaci mezi nejlepších jedenáct jsem letos vůbec nečekal. Nebyla to zrovna moje nejlepší sezóna. Na vyhlášení se těším a doufám, že dopadnu lépe než naposledy.“ (Za rok 2013 obsadil Petr Gromský 8. místo - pozn. autora).

David Juran

„Abych řekl pravdu, jsem opravdu hodně překvapený, že jsem se vešel do nominace jedenácti nejlepších fotbalistů na okrese. Pro mě osobně to byl velice těžký rok, protože jsem byl často zraněný a kvůli tomu jsem příliš nemohl klukům pomoci na hřišti. Na druhou stranu to přebíjí jarní postup s týmem do MSFL, čehož si nesmírně vážím. Chtěl jsem si připsat více startů v této soutěži, ale bohužel se někdy stávají věci, které nemůžeme ovlivnit. Na vyhlášení se těším. Potkám se tam vždy s lidmi, které jsem dlouho neviděl a mohu s nimi prohodit pár slov. Celý program bývá zajímavý a pestrý. Závěrem bych chtěl poděkovat, že se tohoto vyhlášení mohu zúčastnit.“

Jan Trtílek

„Jsem moc rád, že jsem se umístil mezi jedenácti nejlepšími fotbalisty okresu. Je to vždy pocta a důkaz, že neodvádím zase tak špatnou práci. Jaro bylo z mého i týmového pohledu velice vydařené, podzim už tak růžový nebyl, ale budu společně se spoluhráči dělat vše pro to, aby to bylo lepší. Na vyhlášení se těším, věřím, že to bude povedená akce jako ostatně každý rok.“

Jan Koudelka

„Jsem rád, že jsem se dostal mezi nejlepších jedenáct fotbalistů. Každého ocenění se vážím.“