2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Do podzimní části sezony 2017-2018 jsme vstupovali s předpokladem, že vzhledem k reorganizaci soutěží dorostu a zařazení nových mužstev do divize, bude tento ročník těžší, než ten loňský a nutno konstatovat, že tento náš předpoklad se naplnil.
Vstup do soutěže nám vyšel nad očekávání - v prvních 6 zápasech jsme dokázali zvítězit a kromě zápasu v Hodoníně se dá říct, že vždy zcela zaslouženě. První klopýtnutí přišlo v zápase 7. kola s Líšní B, které se hrálo na jejich malé umělce. Zápas nám nevyšel a je třeba říct, že nás opustilo i štěstí. Brzy jsme vedli 1:0, pak ale soupeř potrestal dvě chyby, které jsme vyrobili, a my jsme již nedokázali reagovat.

Tento výsledek jsme napravili v následujícím kole na domácím hřišti v utkání se Žďárem nad Sázavou, které jsme vyhráli 8:1 a zejména v prvním poločase (6:0) jsme podali výborný výkon. Následovala série dalších 5 vítězství, včetně domácího zápasu s tehdy druhou Svratkou Brno (3:0).

Poté jsme zajížděli do Havlíčkova Brodu, kde se hrálo v neregulérních větrných podmínkách. Přesto, že jsme v utkání po poločase vedli 2:1, nedokázali jsme ve 2. půli (s větrem v zádech) přidat uklidňující 3. branku. Místo toho jsme v rozmezí 5 minut dvakrát inkasovali a alespoň remízu zachraňovali v poslední minutě zápasu. Největší zklamání pak přišlo v následujícím domácím utkání s Kohoutovicemi. Přes slabý výkon, který jsme podali, jsme v zápase dvakrát vedli o dva góly, přesto nám to na vítězství nestačilo.

V posledním podzimním zápase jsme se v rámci předehrávky prvního jarního kola znovu utkali s výborným celkem Jihlavy B, který byl v tabulce na 2. místě. V těžkém utkání, ve kterém soupeř potvrdil svoji kvalitu, jsme se rehabilitovali za dvě předchozí zaváhání. Podali jsme dobrý výkon, vypracovali si více šancí a nakonec zaslouženě zvítězili.

Po skončení podzimní části je naše mužstvo na 1. místě se ziskem 41 bodů (59:13) a s náskokem 9 bodů na své pronásledovatele z Jihlavy a Svratky Brno.