B l a n s k o - Vydařený rok. Tak by se dalo ve stručnosti zhodnotit počínání dorostenců FK APOS Blansko v sezóně 2009/2010. Za jejím průběhem se krátce ohlédl trenér Jiří Pokoj, který na jaře vedl jak mladší tak starší dorost.
Hodnocení úspěšné sezony dorostenců FK APOS Blansko

Starší dorost
Vedoucí mužstva: Josef Šplíchal

Podzim 21 bodů
Jaro 25 bodů
Celkem 46 bodů

1. Sparta Brno B
2. FK APOS Blansko
3. Břeclav
Kompletní tabulka

Hodnocení trenéra: „Ke staršímu dorostu jsem přišel měsíc před zahájením jarní části. Trenér Polák odstoupil z rodinných důvodů. Na prvním tréninku jsme si vyjasnili požadavky, které budu chtít důsledně plnit. Zlepšila se účast na trénincích a hlavně disciplína. Někteří si uvědomili, že nejsou nepostradatelní, protože jim mladší dorostenci výkonnostně šlapali na paty. Velká ztráta pro mužstvo byla, že po prvním kole byl na celé jaro vyřazen pro nemoc Tomáš Zouhar, který byl vyhlášen nejlepším dorostencem na okrese a na podzim byl hnacím motorem mužstva. S jeho absencí jsme se museli vyrovnat. Přesto cíl, který jsme si stanovili zachránit se v Krajském přeboru,protože po podzimu byl náskok na poslední místo 5 bodů jsme splnili. V konečném účtování jsme obsadili 2 místo, což je úspěch. Chtěl bych všem hráčům za odvedené výkony poděkovat.“

Klikni na me.

Horní řada zleva: Tomáš Zouhar, Pavel Paděra, David Juránek, asistent trenéra Stanislav Skalický, Andrej Rek, Jiří Majer, Tomáš Jarůšek
Dolní řada zleva: David Juran, Andrej Vašák, Jakub Šplíchal, trenér Jiří Pokoj, Michal Pištělka, Jan Sedláček, Filip Hlaváček

Mladší dorost
Vedoucí mužstva: Stanislav Skalický

Podzim 33 bodů skóre 55:8
Jaro 39 bodů skóre 63:2
celkem 72 bodů skóre 118:10
Kompletní tabulka

Hodnocení trenéra: „Pro jarní část sezóny jsme museli oželet Honzu Sedláka, který přestoupil do 1. FC Brno. Byl to náš nejlepší hráč a střelec 21 branek. Uzdravil se Trtílek a Zavoral, kteří na podzim odehráli minimum. Jejich uzdravením získalo mužstvo na kvalitě. Z mého pohledu bylo jaro ještě lepší než podzim. Těžko vyzdvihovat jednotlivce, protože jako kolektiv šlapali na jedničku a byla radost jezdit na každý zápas a to ještě druhý den jich 9 bez problému odehrálo za B mužstvo. Po dlouhé době získali mladší dorostenci první místo v krajském přeboru. Za celou sezonu ztratili 6 bodů prohrou v 1. a 4. kole. Za odvedené výkony všem hráčům děkuji. Co mě mrzí a všechny hráče také, že se nikdo z výboru neobtěžoval, aby hráčům za úspěšnou sezonu poděkoval. Jsem na hřišti 20 hodin týdně a vidím, že výbor nemá asi o dorost zájem a tak uvažuji, že s trénováním skončím.“

Klikni na me.

Horní řada zleva: Marek Trávníček, Patrik Luner, David Juran, vedoucí mužstva Stanislav Skalický, Filip Němec, Aleš Vágner, Martin Ševčík
Dolní řada zleva: Jiří Hepp, Adam Zavoral, Robin Buchta, Radim Kočí, trenér Jiří Pokoj, Ondřej Cupák, Vilém Vitoul, Tomáš Apalovič

B dorost
Vedoucí mužstva: Stanislav Skalický

Hodnocení trenéra: „B dorost zvítězil v okresním přeboru ve skupině A, když během sezony pouze jednou remizoval. V každém zápase za B tým nastupovalo minimálně 9 hráčů mladšího dorostu doplněné o náhradníky ze staršího dorostu. Mladším dorostencům to hodně dalo, protože hráli většinou proti starším hráčům a souboje byli důraznější a zvykali si na jiný styl, než ve ve starších žácích a byli mě stále na očích.“

Finále:
Lysice - FK APOS 2:2
Zápas jsme odehráli v silně kombinované sestavě. Remíza zasloužená.

Odveta:
FK APOS - Lysice 5:0

Sestava: Němec - Cupák, Luner, Vágner, Horáček - Buchta, Trávníček, Zavoral, Šplíchal - Ševčík, Jarůšek
Náhradníci: Juran, Kočí

„Do zápasu nastoupil mladší dorost bez zraněného Trtílka, Heppa, Horáčka J., Vitoula. Doplnili je starší dorostenci Jarůšek a Šplíchal. V zápase jsme byli po technické stránce lepší. Mimo vstřelené branky jsme si vypracovali ještě několik brankových příležitostí, které jsme neproměnili. Hosté měli také vyložené šance hlavně ze standardních situací. Hráči Lysic byli nejlepším mužstvem, se kterým jsme se v okresním přeboru střetli. Výsledek byl pro ně krutý, ale za svůj výkon se stydět nemusí, protože byli důstojným soupeřem, na čemž mají velkou zásluhu trenéři mužstva.“