08.01.2020  |  Kryštof Severa

První příprava a rovnou velkoklub. Do Blanska míří Zbrojovka Brno

B l a n s k o - Na začátek přípravy čeká tým z brány Moravského krasu soupeře z kategorie nejtěžších. Na umělou trávu na ulici Mlýnské přijíždí brněnská Zbrojovka.

Pátečního soupeře Kolbenky asi netřeba představovat. Moravský velkoklub byl založen v roce 1913 a za svou více než stoletou historii získal jeden mistrovský titul. V roce 1978 nebyl v tehdejším Českoslovenksku lepší fotbalový tým a parta okolo trenéra Masopusta mohla slavit. Málokdo tehdy tušil, že to bude minimálně na 43 let poslední mistrovský titul.

V aktuální sezóně se Zbrojovka pere již druhým rokem v druholigových vodách. Po špatné sezóně 2017/2018 sestoupilo Brno do FNL, kde sice loni na jaře předvedlo parádní jízdu, kterou ale zastavila v baráži Příbram.

Začátek letošní sezóny nebyl pro Brno ideálním a favorit na postup se ztrácel v lepším průměru soutěže. V závěru podzimu došlo k odvolání trenéra Šustra a mančaft převzal Miloslav Machálek, do té doby trenér Líšně. Pod jeho taktovkou ztratilo Brno jen tři body za prohru na Žižkově a před zimní pauzou poskočilo na pozici číslo 3.

Oba týmy zahájily přípravu v tomto týdnu, dá se tedy očekávat, že hráči budou do prvního přípravného duelu natěšení. Utkání s áčkem Zbrojovky začíná v pátek 10. ledna v 16:00. Vstup je zdarma.

Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu