09.07.2010  |  Boris Hasa

Bude to velký boj, říká Roman Šindelka

Bude to velký boj, říká Roman Šindelka

B l a n s k o - Plnou hlavu starostí má se začátkem letí přípravy trenér Roman Šindelka. Z pozice kouče řeší kádrovou politiku a jako místopředseda klubu pracuje na získávání finančních prostředků na jeho činnost.

 
 
Na prvním tréninku chybělo několik hráčů základního kádru. „Bohužel hodně kluků se z nejrůznějších důvodů omluvilo. Měli přijít i nějací noví hráči, se kterými jednáme. Ti se také omluvili. Asi to bude trošku komplikovanější, abychom se vždy všichni na tréninku sešli. Uvidíme, každopádně nás čeká dost přípravných zápasů, které nám ukáží, kdo na co má,“ doplňuje Roman Šindelka.

On, coby místopředseda klubu, řeší finanční pokrytí příští sezóny. „Nemůžeme říkat, že situace v klubu je stabilizovaná. Jaro jsme dohrávali s obrovskou nervozitou, zda klub bude pokračovat v činnosti. Výbor byl zvolen na poslední chvíli. Začínáme prakticky od nuly. Bude to boj velký boj, co se týká shánění peněz a sponzorů. Čekají nás jednání s městem, která budou probíhat intenzivně hlavně po volbách. Pevně věřím a doufám, že se situace bude pouze zlepšovat,“ zůstává Roman Šindelka optimistický.

Kádr A mužstva po sezóně prozatím opustil jediný hráč Tomáš Kleveta, který se rozhodl ukončit kariéru. „Tomášovi patří za všechno, co pro blanenský fotbal udělal, poděkování. Ještě uvidíme, jak to všechno bude. Mám od něho příslib, že pokud bude nejhůř, tak je ochoten ještě pomoci i na hřišti. Zájem je jako každý půlrok o Martina Sehnala, věřím že se stejně jako pokaždé dohodneme na další spolupráci v Blansku, protože je pro nás v současné situaci nenahraditelný. Všechna jednání s hráči se odvíjí od ekonomiky. Teď momentálně nemůžu hráčům přesně říct, za kolik u nás budou hrát. Čekají nás jednání se sponzory a až po jejich ukončení můžu začít nabízet hráčům podmínky.“

Blanenský lodivod také zdůvodnil, proč se klub rozhodl pohárové utkání s HFK Olomouc odehrát na nově vybudovaném hřišti ve Vavřinci. „Jednak jsme chtěli trávník na Údolní ušetřit, ale především si myslíme, že to bude dobrá reklama pro blanenský fotbal. Ve Vavřinci se bude otevírat nové hřiště, takže věřím že diváci si na tento zápas cestu najdou. Třeba jich přijde víc, než kdybychom hráli třeba na ASK, kde trávník příliš kvalitní není.“

Celý rozhovor s Romanem Šindelkem si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...
Související media

Audio

  • Roman Šindelka po úvodním tréninku
    This div will be replaced
Aktuální články
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu