02.09.2011  |  Boris Hasa

Druhé derby je tu, vedoucí Blansko vyzve čtvrté Boskovice

Druhé derby je tu, vedoucí Blansko vyzve čtvrté Boskovice

B l a n s k o - Druhé derby po sobě odehrají v rámci 5. kola krajského přeboru fotbalisté FK APOS Blansko. V sobotu přivítají svěřenci trenéra Kuglera na stadionu na Údolní tým FC Boskovice.

 
 
Blansko v minulém kole dokázalo i bez dvou vyloučených hráčů zvládnout vypjatý zápas v Rájci a vyhrálo ho v poměru 3:2. „Jsme rádi, že ten zápas máme za sebou. Kluci měli dva dny volno. Ve středu dostali pořádně do těla a také jsme si rozebrali naši disciplínu, protože ve čtyřech kolech mít na kontě tři vyloučení je opravdu hodně,“ pozastavuje se nad nelichotivou bilancí Michal Kugler.

Blanenský trenér se bude muset pro sobotní utkání obejít bez služeb obou vyloučených stoperů Antonína Koláře a Michala Martince. Prvně jmenovaný bude navíc chybět také ve středu v pohárovém utkání v Lipovci. „Samozřejmě nám budou oba hráči chybět, ale nebudeme se na jejich absence vymlouvat. Jejich post zaujmou jiní hráči, kteří je plnohodnotně nahradí,“ má jasno trenér Kugler.

Boskovice půjdou stejně jako Blansko do derby s vizitkou neporaženého týmu. V domácím prostředí si svěřenci kouče Vorlického drží stoprocentní bilanci (dvě vítězství nad Kuřimí 2:1 a Ráječkem 2:1), ze hřiště soupeře si pak dovezli dva body za dvě remízy (1:1 v Novosedlích a 0:0 v Rájci). „Boskovice jsou kvalitní soupeř. Loni skončily druhé těsně pod hranicí postupu do divize. Mají pracovitý kádr s řadou rychlostních hráčů, navíc je vede kvalitní trenér Vorlický. Diváci se určitě mají na co těšit. Věřím, že oba týmy předvedou kvalitní fotbal a nebude to taková plácaná, kterou jsme zažili ve čtyřech předchozích utkáních. Soupeři se snažili hodně nakopávat a fotbal se moc tím pádem nevyskytoval. Takhle se Boskovice prezentovat určitě nebudou, protože je to pod jejich i trenérovu úroveň,“ je přesvědčen blanenský lodivod.

Sobotní derby se hraje souběžně s utkání české fotbalové reprezentace, i tak se dá očekávat solidní divácká návštěva. „Je to škoda, že reprezentace hraje od 16 hodin. I přesto věřím, že nás fanoušci nezklamou a přijdou nás stejně jako v předcházejících zápasech povzbudit,“ přeje si Michal Kugler.

Sobotní utkání FK APOS Blansko – FC Boskovice se hraje od 16:30 na stadionu na Údolní. Předzápasy starších a mladších žáků rovněž s Boskovicemi se hrají od 11:30 a 13:15.

ONLINE PŘENOS: FK APOS Blansko – FC Boskovice

Jak si vedl soupeř v minulém kole:
4. kolo, sobota 27. 8. 2011
FC Boskovice - SK Olympia Ráječko 2:1 (1:0)
Branky: 6. Jan Horák, 82. Ošlejšek - 68. Tainaj
Sestava: Švéda - Adamec, Martínek, Jakub Horák, Preč - J. Fojt (68. Vorlický), Jan Horák, Ošlejšek, Šafařík, L. Fojt (58. Blaha) - Janíček
Trenér: Jiří Vorlický

Poslední vzájemné utkání:
Divize D 2009/2010
20. kolo, sobota 3. dubna 2010
FC Boskovice - FK APOS Blansko 2:3 (1:2)
Branky: 12. Matula z pen., 63. Vorlický - 21. a 90. z pen. Sehnal, 3. Pokoj
Boskovice: Gruber - Horák Jan, Martínek (C), Kocůrek, Vykoukal (46. Doležel) - Preč, Horák Jakub, Dostál, Žilka (68. Odehnal), Matula - Vorlický
Trenér: Radim Weisser
Blansko: Švancara - Bezděk, Klimeš (C), Zich, Šíp - Starý, Janíček K. (69. Pernica), Pokoj, Beneš - Nečas - Sehnal
Trenér: Roman Šindelka
Související články

Preview

Reportáž

Audio

  • Trenéři po Boskovicích
    This div will be replaced
Aktuální články
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu