03.04.2012  |  Leoš Farník

Mladší přípravka vybojovala v Kohoutovicích bronz

Mladší přípravka vybojovala v Kohoutovicích bronz

B r n o / B l a n s k o – Mladší přípravka se v neděli zúčastnila turnaje v Brně – Kohoutovicích, kde na umělé trávě ZŠ Chalabalova vybojovala třetí místo.

 
 
První dubnovou neděli jsme se zúčastnili turnaje ml. přípravek 2003 v Brně-Kohoutovicích. Hrálo se venku na umělé trávě ZŠ Chalabalova o rozměrech 68 x 46 m. Jak už rozměr napovídá, bylo to letiště, na kterém se naši kluci představili vůbec poprvé v systému 7+1. Jelikož na poslední chvíli dva kluci účast odřekli, jeli jsme bojovat pouze se základní sedmičkou a brankářem.

Za velmi chladného počasí a občasného sněžení s velmi silným větrem, jsme začali utkání s domácími Kohoutovicemi a to drtivou porážkou 0:4! Celý zápas kluci hráli nejen proti dobrému soupeři, ale zejména silnému větru, díky kterému domácí vstřelili 3 branky. Naši obránci bohužel dostatečně nezachytávali předlouhé výkopy brankáře a tak nám to tam napadalo raz, dva. V pozdějším průběhu turnaje pak pořadatelé vyhodnotili neregulérnost zápasů a po 10 minutách měnili strany. To už nám ovšem body nepřifouklo.

Po prvním utkání jsme kluky na situaci důrazně upozornili a výsledkem byly výhry 1:0 se Slovanem Brno a 3:0 s Medlánkami. Zvlášť v prvním utkání jsme ale mohli nasázet daleko více branek, ovšem ta naše střelecká nemohoucnost…V té chvíli náš brankář Matěj Rybář v silné chumelenici již omrzal, poněvadž si za celý zápas na balón ani nesáhl. Sympatickou hrou jsme pak přehráli i Medlánky a obsadili tak druhé místo ve skupině a šli do semifinále na favorita turnaje Ivančice, který do té doby soupeře válcovaly s konečným skóre 11:0.

Naši kluci se soupeře nezalekli a předváděli hru oku lahodící. S bojovností a nasazením jsme si stejně jako soupeř vytvořili několik šancí, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Tu asi největší měl v prvním poločase Tomáš Farník, ale ze značky pokutového kopu bohužel minul. I přes vynikající výkon, se 100% nasazením všech hráčů se nám ani v posledních vteřinách při závaru před hostující brankou bohužel nepodařilo skórovat.

A tak rozhodovaly pokutové kopy, kdy naši střelci Tomáš Farník, Ondřej Farník a Daniel Koňařík bohužel selhali a nedokázali odpovědět na dvě proměněné penalty soupeře.

Do kabin jsme tak šli s úkolem nabudit kluky na zápas o třetí místo se Slovanem. Nepřál bych nikomu vidět po takovém zápase jejich skleslé hlavy, o slzách nemluvě. I přes to všechno se nám podařilo kluky probrat a do posledního zápasu nastoupit, jako by se nechumelilo, i když se v areálu na hřišti zrovna chumelilo. Výborným bojovným výkonem se spoustou kombinačních akcí se nám podařilo soupeře dostat pod tlak, ale i ty největší příležitosti v podání našich útočníků Petra Kupky a Františka Dujky, jsme opět nedokázali proměnit. Znovu přišly na řadu pokutové kopy, což pro nás trenéry a rodiče bylo opět nervydrásající. Ty už ale kluci zvládli perfektně a po brankách Patrika Lůdla, Tomáše Farníka a Petra Kupky vybojovali na turnaji skvělé třetí místo!

Nejlepším hráčem Blanska byl zvolen Tomáš Farník.

Jak se říká "kdo neviděl, neuvěří." Naši kluci za celý turnaj jeden vedle druhého předváděli výborné výkony, nasazení a bojovnost včetně kombinací pak byly vizitkou toho, jak poctivě makají a trénují. Vše bez jediného střídání a odpočinku oproti ostatním mužstvům.

Všem bych touto cestou chtěl moc poděkovat, jak by řekl Čenda - "klobouček dolů.“

Sestava FK Blansko: Matěj Rybář - Ondřej Farník, Patrik Lůdl, Tobias Slanina, Tomáš Farník, Daniel Koňařík, František Dujka, Petr Kupka
Trenéři: Leoš Farník, Miroslav Koňařík, Tomáš Rybář

Výsledky turnaje:

Tatran Kohoutovice – FK Blansko 4:0

Slovan Brno – FK Blansko 0:1
Branka: Tomáš Farník.

FK Blansko – Medlánky 3:0
Branky: Tomáš Farník, Daniel Koňařík, Petr Kupka

Semifinále:
FC Ivančice – FK Blansko 0:0, na penalty 2:0

O 3. místo:
FK Blansko – Slovan Brno 0:0, na penalty 3:1

 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu