13.04.2012  |  Boris Hasa

Zítra čeká derby muže i žáky

Zítra čeká derby muže i žáky

B l a n s k o - Na stejného soupeře narazí v rámci utkání 20. kola krajského přeboru mužů, resp. 14. kola krajského přeboru starších a mladších žáků týmy FK Blansko. Na půdě soupeře se utkají s okresním rivalem z Boskovic.

 
 
A tým hraje druhé derby v řadě. Po minulém domácím vítězství s předposledním Rájcem-Jestřebí v poměru 5:0 čeká svěřence trenéra Kuglera mnohem tvrdší oříšek. Boskovice z dosavadních tří jarních kol vytěžily 7 bodů, když v domácím prostředí porazily Novosedly 4:0, Rájec-Jestřebí 3:1 a v minulém kole si odvezly z Ráječka bod za remízu 2:2. O cenné vítězství je brankou z 88. minuty připravil na podzim ještě útočník Blanska Martin Sehnal.

V sobotním duelu půjde také o souboj druhého a čtvrtého nejlepšího útoku v soutěži. Boskovice v dosavadním průběhu krajského přeboru zatížily konta soupeřů 34 brankami, Blansku se podařilo nastřílet již 41 branek. Nejlepší současní střelci obou mužstev zaznamenali doposud shodný počet gólů. Boskovický Jiří Janíček tak také blanenský Jan Doležel se již 9krát radovali z překonání soupeřova brankáře.

Také tyto fakta přispívají k myšlence pro diváky velmi lákavé, že by se mohly opakovat střelecké manévry z posledního vzájemného utkání, které skončilo remízou 3:3. „Já věřím, že diváci si určitě přijdou na své a bude k vidění dobrý fotbal. Přál bych si, aby vyšlo počasí, přišlo co nejvíce diváků a hrálo se již na přírodní trávě, kterou mají v Boskovicích kvalitní,“ říká trenér Michal Kugler.

Ten zároveň upozorňuje i na kvality soupeře. „Boskovice vstoupily do jara dobře a daří se jim. V brance mají výborného Švédu, velmi nebezpeční jsou pak v ofenzivě Preč, Adamec, J. Fojt a samozřejmě útočník J. Janíček. Výkon mužstva pak stoupá s příchodem Jiřího Vorlického, který dokáže hru v pravý čas uklidnit a dobře dirigovat tým. Pro mě osobně je to takový okresní Iniesta,“ říká na dresu koordinátora a zároveň trenéra Boskovic Michal Kugler.

Blanenský lodivod se bude muset v jarních bojích již s definitivní platností obejít bez útočníka Jiřího Oulehly, v jehož ukončení hostování v Rakousku vznikly další administrativní komplikace, které útočníkovi Zbrojovky Brno zabránili hostovat v Blansku. „Ztráta Jirky mě velmi mrzí. Jeho důraz a pohyb by soupeřovým obranám dělal problémy,“ doplnil Michal Kugler. Otazník pak visí nad startem záložníka Šenka, kterým má problémy svalového rázu.

Ještě před výkopem utkání mužů se v rámci 14. kola krajského přeboru žáků střetnou se stejným soupeřem na umělé trávě i žáci FK Blansko. Od 9:00 půjde v utkání starších žáků o souboj čtvrtého a posledního týmu tabulky. Blanenští doposud získali 21 bodů za 6 vítězství, 3 remízy a 3 porážky (skóre 18:11). Boskovice mají na svém kontě body 3 za jedno vítězství, ve zbylých 12 utkáních odešly poraženy (skóre 11:62). Od 10:45 se pak mladší žáci střetnou v souboji vedoucího týmu se čtvrtým. Blansko jako první tým tabulky získalo 28 bodů (bilance 9-1-2, skóre 68:16), Boskovice pak uhrály 25 bodů (bilance 8-1-4, skóre 53:26).

Utkání FC Boskovice - FK Blansko se hraje od 16:00 (rozhodčí: Slanina - Válek, Krchňák, delegát: Gric).

Další zápasy 20. kola KP:
so, 16:00: Novosedly - Moravský Krumlov
so, 16:00: IE Znojmo - Vracov
so, 16:00: Bzenec - Rajhrad
ne, 10:15: Kyjov - Kuřim
ne, 10:15: Rousínov - Ráječko
ne, 16:00: Rájec-Jestřebí - Podivín
ne, 16:00: Ivančice - Zbýšov

Poslední vzájemné utkání:
5. kolo KP, sobota 3. 9. 2011
FK APOS Blansko - FC Boskovice 3:3 (2:2)
Branky: 2. Doležel, 7. vl. P. Martínek, 86. Sehnal - 22. vl. Šplíchal, 25. Šafařík, 46. J. Janíček
Blansko: Juran - Hájek, Bubeníček (C), Šplíchal, Beneš - Sedláček (73. Pernica), K. Janíček (58. Kugler), Zouhar, Šenk - Sehnal, Doležel
Trenér: Michal Kugler
Boskovice: Švéda - Adamec, P. Martínek (C), Jakub Horák (65. L. Fojt), Vykoukal - Preč, Jan Horák, Ošlejšek (82. Vorlický), Šafařík, Müller (68. Michal Horák) - J. Janíček
Trenér: Jiří Vorlický
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu