B l a n s k o - Šlágr 22. kola krajského přeboru se zítra odehraje na stadionu na Údolní. A mužstvo FK Blansko hostí od 16:00 štiku jarní části soutěže - celek FC Moravský Krumlov.
Moravský Krumlov vstoupil do jarní části soutěže cennou výhrou 1:0 na hřišti ambiciózního Kyjova. Poté přidali svěřenci trenéra Karla Pelikána další čtyři vítězství 1:0 (venku v Bzenci a v Novosedlech, doma s IE Znojmo a Rájcem-Jestřebí) a vyhřívají se na 1. místě jarní tabulky krajského přeboru (15 bod, skóre 5:0).

Fotbalisté FK Blansko od remízy v Bzenci čtyři následující utkání vyhráli a s celkovým ziskem 13 bodů a skóre 15:2 jim patří v jarní tabulce druhé místo. Brankář Krumlova Michal Bogner již 469 drží čisté konto, blanenský Jindřich Bednář pak nepustil za svá záda míč 360 minut.

Moravský Krumlov hraje výborně organizovaně. Jak je vidět i z výsledků, hrají kompaktně dozadu. Navíc jim pomohl příchod Petra Schwarze, který je hodně zkušený,“ poukazuje na přednosti soupeře trenér Blanska Michal Kugler. Právě bývalý obránce, či defenzivní záložník Zbrojovky Brno, posléze Břeclavi a Rosic je jediným hráčem, který Moravský Krumlov přes zimní přestávku posílil.

Blanenský lodivod bude oproti předchozím utkáním provést minimálně jednu změnu v sestavě. „Bohužel v posledním zápase byl vyloučen Michal Šenk, který dostal stopku na 3 zápasy. Je to samozřejmě škoda, protože byl ve formě a v útočné fázi odváděl ohromné penzum práce. Jeho rychlost dělá soupeřům problémy. Typologicky podobného hráče v týmu nemáme, s jeho absencí se však vypořádáme,“ doplňuje Michal Kugler. Další absence trenér Blanska řešit nemusí.

Utkání FK Blansko - FC Moravský Krumlov se hraje zítra od 16:00 na stadionu na Údolní. Pro diváky, kteří nebudou moci utkání sledovat přímo na stadionu, bude již tradičně připraven textový online přenos zde: http://www.onlajny.cz/. Utkání bude rovněž vysíláno živě obrazem na webu http://www.tvcom.cz/.

Další zápasy 22. kola KP:
so, 16:00: Boskovice - Podivín
so, 16:00: Novosedly - Rajhrad
so, 16:00: IE Znojmo - Zbýšov
so, 16:00: Bzenec - Kuřim
ne, 10:15: Kyjov - Rousínov
ne, 16:00: Rájec-Jestřebí - Vracov
ne, 16:00: Ivančice - Ráječko

Poslední vzájemné utkání:
7. kolo KP, neděle 18. 9. 2011
FC Moravský Krumlov – FK Blansko 4:2 (0:2)
Branky: 82. a 86. Procházka, 70. Staněk, 78. Pelikán - 2. Hájek, 10. Sehnal