B r n o / B l a n s k o - Po roční pauze se Zbrojovka Brno vrátila do první fotbalové ligy. Spolu s ní i její hráč Luděk Pernica z Blanska, který jí zůstal věrný a vyplatilo se mu to. Při skvělém počátečním vítězství na hřišti Slovácka 0:1 to byl právě on, který, ač stoper, zaznamenal jediný rozhodující gól utkání.
Představoval jsi si tak návrat mezi elitu?

Skvělý start. A ten gól, to byla opravdu ta třešnička na mém dortu.

Stává se tedy z tebe střelec?

No to by mi samozřejmě nevadilo. Ale jestli tam něco bude padat, tak spíše při standardkách. Normálně se dopředu z obrany moc nedostanu.

Jak vypadá momentální nálada ve Zbrojovce, jaké máte cíle?

Tak o titul asi hrát nebudeme, jsme soudní. Budeme rádi za každé body, půjdeme zápas od zápasu. Příchod Pavla Zavadila dal naší hře klid, je to cítit. Nesmíme ale polevit. Nemachrovat. Je mi dvaadvacet, věřím, že mám všechno ještě před sebou.

Cítíš, že máš pevné místo v základní sestavě?

Zatím možná ano. Je třeba ale pořád makat, abych se v ní udržel.

Jak vycházíš s brněnskou ikonou, kapitánem Petrem Švancarou?

Je s ním hrozná sranda, co trénink to nová hláška. Je to takový můj osobní řidič, jezdím s ním na stadión.

Jaké si tipneš konečné umístění Zbrojovky v lize?

Tak to raději nebudu dělat. Je ještě moc brzo, nebudeme se pouštět do nějakých větších akcí.

Již jednou jsi nastoupil za náš Zrcadlo Team. Stane se tak i letos na Memoriálu Dana Němce?

Jestli budu mít čas, velice rád.