B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko přezimují v čele tabulky krajského přeboru. Přesto již podruhé během probíhající sezóny dojde u mužstva ke změně na trenérském postu. Místo Karla Jarůška povede tým od začátku zimní přípravy další mistr republiky z roku 1978 Jiří Hajský.
Legenda Zbrojovky Brno a blanenský rodák Karel Jarůšek své rodné město vytáhl pod svoji trenérskou taktovkou do čela krajského přeboru. Tým pod jeho vedením vytěžil z 11 utkání 26 bodů, při bilanci 8-2-1 a skóre 28:6. Přesto zkušený lodivod na jaře ve své funkci pokračovat nebude.

„S panem Jarůškem jsme se v létě domluvili na spolupráci do konce podzimní části. Blansko je pro něho srdeční záležitostí a nikam jinam by již trénovat nešel. Proto se nám také rozhodl po odchodu Michala Kuglera pomoci v nelehké situaci. Za jeho práci bych mu jménem vedení našeho klubu a fanoušků chtěl poděkovat, protože byla vynikající. Bohužel povinnosti ve firmě ho omezují natolik, že by se práci trenéra nadále nemohl věnovat na 100%. Na doporučení pana Jarůška jsme se domluvili na spolupráci s trenérem Jiří Hajským, který tým převezme od začátku zimní přípravy,“ objasnil celou situaci manažer FK Blansko Bohuslav Jedinák.

Jiří Hajský je stejně jako Karel Jarůšek mistrem republiky z roku 1978 se Zbrojovkou Brno. Při své kariéře prvoligového fotbalisty působil také v Sigmě Olomouc a v Hradci Králové. V nejvyšší soutěži odehrál nový blanenský trenér 175 utkání a vstřelil 25 branek. Co by trenér vedl například divizní Hartvíkovice a v krajském přeboru fotbalisty Mikulova.

Jiří Hajský
narozen: 12. 2. 1953
prvoligová angažmá: FC Zbrojovka Brno (1972-1979), Hradec-Králové (1980-1981), Sigma Olomouc (1982-1985)

(FOTO: DENÍK/Libor Plíhal)