18.11.2012  |  Boris Hasa

Memoriál Dana Němce vyhrála Černá Hora

Memoriál Dana Němce vyhrála Černá Hora

B l a n s k o - Fotbalisté A mužstva FK Blansko si posezónní program zpestřili účastí na tradičním halovém turnaji - Memoriálu Dana Němce, jehož 15. ročník se opět konal v hale TJ ČKD Blansko. Jeho vítězem se stala Černá Hora, v jejímž dresu zářil bratr fotbalisty, na jehož uctení památky se turnaj pořádá - Libor Němec.

 
 
Letos byl Memoriál rozložen do dvou dnů a tak se sestava Blanska v jeho průběhu měnila. Do turnaje zasáhli tito hráči: Juran - Maška, Zavoral, Šíp, Šenk, Zouhar - Beneš, Pokorný, Pernica, Trtílek, Mokrý, Vašák, Jarůšek. Z lavičky tým vedl trenér brankářů Alexandr Malits mladší. Zápasy se hrály 2x 8 minut hrubého času.

V základní skupině se Blansku dařilo. V pátečním utkání se nejprve rozešlo bez branek s Černou Horou, za níž nastoupili i naši dva bývalí hráči Libor Němec a Zdeněk Traxl. Sobotní program Blanenští zahájili vítezstvím 2:0 nad Kaca Teamem (výběr Karla Jarůška), v jehož dresu se představil ligou ostřílený útočník Patrik Holomek, v současnosti opora Bosonoh, dále brankář Tomáš Sedmidubský či na jaře ještě blanenský Martin Dupal.

Třetí utkání ve skupině Blansko zaznamenalo nejvyšší výhru, když porazilo družební tým SPPP Legnica 5:1. V posledním zápase skupiny pak náš tým ve velmi vyhecovaném utkání zdolal rakouský Mürzzuschlag 2:1.

V boji o účast ve finále se Blansko střetlo s druhým polským týmem na turnaji, kterým byla KMPSP Legnica. I když mělo naše mužsvo v utkání optickou převahu, bojovný soupeř potrestal dvě chyby a zvítězil 2:0. Druhý semifinálový zápas po taktickém výkonu ovládla Černá Hora, která zdolala Zrcadlo Team 3:2. V posledním zápase na turnaji se pak Blanenským nevedlo o mnoho lépe, když se v proti Zrcadlo Teamu opět neprosadili střelecky a prohráli 0:3. V dresu soupeře v brance po celý turnaj velmi spolehlivě chytal Aleš Slanina, rovněž v něm nechyběl také Petr Crhák, který na jaře svými brankami dělal radost blanenským divákům.

Finálový zápas Černá Hora - KMPSP Legnica měl i s velkým přispěním horkorkevných polských hráčů skvělou atmosféru a symbolicky se jeho ústřední postavou stal Libor Němec, který se na vítězství svého týmu podílel dvěma brankami a u třetí asistoval.

Výsledky Blanska:

FK Blansko - Sokol Černá Hora 0:0

Kaca Team - FK Blansko 0:2 (0:2)
Branky: Trtílek 2

SPPP Legnica - FK Blansko 1:5 (1:3)
Branky: Zavoral, Maška, Vašák, Mokrý, Pokorný

FK Blansko - Mürzzuschlag 2:1 (0:0)
Branky: Šenk, Zouhar

2. Semifinále:
FK Blansko - KMPSP Legnica 0:2 (0:1)

Utkání o 3. místo:
Zrcadlo Team - FK Blansko 3:0 (2:0)

Další utkání:
Utkání o 5. místo:
Kaca Team - SK Olympia Ráječko 2:1

1. Semifinále:
Zrcadlo Team - Černá Hora 2:3

Finále:
Černá Hora - KMPSP Legnica 3:2

Konečné pořadí:
1. Sokol Černá Hora
2. KMPSP Legnica
3. Zrcadlo Team
4. FK Blansko
5. Kaca Team
6. SK Olympia Ráječko
7. FC Kuřim
8. Sokol Bořitov
9. Mürzzuschlag
10. SPPP Legnica

 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu