16.02.2013  |  Roman Jančiar

Trenéři mladší přípravky B plánují charitativní akci

Trenéři mladší přípravky B plánují charitativní akci

B l a n s k o - Na začátku léta se v režii trenérů mladší přípravky B uskuteční na stadionu na Mlýnské první ročník charitativní společensko-sportovní akce „You Dream We Run“ Blansko 2013.

 
 
Základní náplní celé akce bude 24 hodinový štafetový „běh“, kdy jednotlivá přihlášená družstva budou mít za cíl udržet po celou dobu štafetový kolík na atletickém ovále. „Přihlásit se může neomezený počet družstev s libovolným počtem členů. Nepůjde ale o klasický závod, každé družstvo, účastník, může absolvovat štafetu po svém. Nejsou stanovena žádná pevná pravidla, záleží na každém jaké zvolí tempo a styl, zda poběží ze všech sil nebo si projde jeden okruh třeba s prckem za ruku“, uvádí Roman Jančiar, hlavní organizátor a jeden z trenéru přípravky FK Blansko.

Akce se uskuteční 14. - 15. 6. 2013 v prostorách fotbalového stadionu na Mlýnské. Oficiální záštitu převzal starosta města Blanska Ing. Lubomír Toufar a poslanec Parlamentu ČR a předseda FK Blansko pan Michal Babák.

Součástí projektu bude také doprovodný společensko kulturní program. „V rámci akce bude realizováno také OPEN pódium, kde bychom chtěli dát prostor místním uměleckým souborům, spolkům, kapelám, sólistům, kteří se zde budou moci prezentovat a zcela jistě dopomůžou k příjemné a zábavné atmosféře celého dne“, doplňuje Pavel Borek, další z trenéru blanenské přípravky.

Hlavním cílem akce „You Dream We Run“, jak z českého ekvivalentu „Běžíme pro Tvůj sen“ vyplývá, je splnění snu osobě, která má nějakým způsobem pohnutý osud a život těžší než ostatní. Všichni, kdo se štafety zúčastní, symbolicky doběhnou pro sen někomu, kdo nemá dost svých možností a sil, aby na něho dasáhl sám. Každý účastník, každý, kdo bude chtít přispět, si bude moci zakoupit originální tričko s logem akce. Výtežek z prodeje triček a z doprovodné charitativní dražby, kdy bude dražen darovaný předmět známé blanenské osobnosti, půjde na splnění snu.

„Rádi bychom, aby se do výběru osoby, dítěte, kterému bude splněn sen, od začátku zapojila blanenská veřejnost. Chtěli bychom v rámci této akce posílit a rozvinout podstatu charitativního smýšlení lidí, kteří by měli od začátku do konce možnost zapojit se do projektu aktivně. Hlavní myšlenkou akce není jen splnit sen někomu, kdo to potřebuje, ale je to setkání lidí napříč generacemi, profesemi a životními osudy, za účelem sejít se, pobavit se a posílit sociální cítění“, upřesňuje svoje představy Roman Jančiar.

http://www.youdreamwerun.cz/

http://www.fkblansko.cz/zobraz.asp?t=klub-charitativni-akce

 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu