B r n o - Dvakrát už na jihu Moravy odložil start nižších fotbalových soutěží sníh a mráz. Hráče ani funkcionáře ovšem ani ve středu pohled z okna nepotěšil. V ohrožení je i třetí jarní kolo krajského přeboru stejně jako několik stovek zápasů od dospělých po žáky.
O případném dalším odkladu rozhodnou ve čtvrtek Sportovně-technické komise.

Volných termínů už ale moc nezbývá. „Takové počasí si v dubnu nepamatuju. Před pár lety nás trápily vytrvalé deště, to jsme pak museli hrát skoro každou středu," povídal předseda krajského svazu Pavel Blaha.

Podobně to možná dopadne i letos a hráči si vyzkouší několik „anglických týdnů". „Volných termínů už moc nezbývá. Nejpozději 30. června musíme soutěže uzavřít. Teď plánujeme konec o týden dřív. Leda že bychom podle vzoru NHL vyhlásili výluku," pousmál se šéf krajského fotbalu.

Náhradní termíny:

středa 24. dubna v 17:00
čtvrtfinále krajského poháru
z původního termínu 1. května

středa 1. května v 17:00
17. kola krajského přeboru mužů (druhé jarní)
15. kolo I. B třídy mužů

středa 1. května v 14:45 a 17:00
15. kolo krajského přeboru dorostu

středa 8. května v 14:45
I. třída dorostu

středa 8. května v 17:00