25.04.2013  |  Boris Hasa

Město dalo zelenou výstavbě umělé trávy

B l a n s k o - Na středečním zasedání zastupitelstva Města Blanska byl jedním z bodů jeho jednání podpora výstavby tréninkového hřiště s umělým povrchem na stadionu na Údolní.

Na možnost získání dotace v rámci projektu FAČR s názvem Victor vedení klubu upozornil sekretář mládeže Hynek Jarůšek, následně předseda klubu Michal Babák navrhl, aby se vedení města podporou výstavby zabývalo. A to na svém včerejším zasedání na návrh rady města tuto podporu schválilo.

V průběhu měsíce května pak navštíví místo plánované realizace - stadion na Údolní, zástupci FAČR, kteří zde provedou obhlídku. Pokud by se podařilo klubu dotaci získat, vyrostlo by na vedlejší ploše hřiště s umělou trávou 3. generace o rozměrech 60 krát 42 metrů s veškerým potřebným příslušenstvím, které by mohly k mistrovským utkáním využívat přípravky i mladší žáci, ale především by nesrovnatelně vzrostla úroveň tréninkových podmínek všech týmů v klubu, které jsou zejména v zimních měsících velmi špatné.