Uničov

01.05.2024 | 17:00

Uničov

01.05.2024 | 17:00

Benfika se po jednozápasové pauze střetla doma na Mlýnské se Soběšicemi. Benfika od úvodních minut držela míč a postupně si začala vytvářet také šance. Skóre otevřel po centru Foltýna útočník Novák, druhou branku přidal po přiklepnutí Fialy povedenou střelou na zadní tyč Ondřej Farník. Soběšice mohli před odchodem do kabin skóre korigovat, z ojedinělého protiútoku ovšem hostující hráč orazítkoval tyč. Druhý poločas už se nehrál v takovém tempu jako v prvním dějství a šancí už k vidění příliš nebylo. Přesto Blansko navýšilo své vedení, když nařízenou penaltu zkušeně proměnil Blažík. Soběšice hrozily především z rychlých protiútoků, často je však zastavil praporek asistenta rozhodčího. Benfika si tedy připisuje vítězství 3:0.

přátelské utkání , 24. února 2024, FK Blansko B - FC Soběšice

FK Blansko B

FC Soběšice

Branky: Novák, Farník O., Blažík (pen.)

Veselý - Kala, Pernica, Blažík, Dujka (C), Psota, Foltýn, Fiala, Farník T., Farník O., Novák
Střídali: Buš, Badal
Trenér: Zdeněk Veselý

?

Komentář trenéra Zdeňka Veselého:

„Od utkání s účastníkem vyšší soutěže jsme si slibovali prověrku naší defenzívy, bylo to ale spíš naopak. Tempo zápasu jsme diktovali my a zejména v 1. poločase jsme si vytvořili několik slibných střeleckých příležitostí, z nichž jsme dvě proměnili. Soupeř po jedné naší chybě v obraně trefil tyč. Ve druhé půli tempo zápasu trochu opadlo, ale i nadále jsme hru kontrolovali. Několik slibných akcí jsme nedohráli, třetí gól jsme vstřelili z pokutového kopu po faulu na Jendu Nováka.“