Nedělní dopoledne na Mlýnské přineslo okresní derby Benfiky s Rudicí. Blanenští mladíci od úvodu diktovali tempo hry a v 18. minutě se poprvé měnilo skóre. Tomáš Farník po centru zprava nejprve orazítkoval hlavou břevno a následný odražený míč usměrnil do sítě. Další vyložené šance, například Čejky či Nováka, se gólově neujaly, a tak těsně před odchodem do kabin přišel trest. Domácí faulovali na hranici šestnáctky a hostující Štěpánek se z přímého kopu nemýlil. Ve druhém poločase pokračoval stejný obraz hry. Blansko se snažilo vyzrát na hluboký obranný blok soupeře a postupem času přicházely i šance. V 58. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Tomáš Farník a nádhernou střelou do šibenice poslal svůj tým opět do vedení. Radost blanenských ovšem netrvala příliš dlouho. O 7 minut později se po jednoduchém odkopu míče za domácí obranu zmocnil míče Štěpánek, který byl v pokutovém území zastaven jen za cenu faulu. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Benfika pokračovala v náporu, ale ani ty nejvyloženější příležitosti brankou nekončily. V 84. minutě se dostal do úniku Čejka, jehož střelu hostující brankář vyrazil a dobíhající Kouakou uklidil míč do odkryté sítě. Ze zápasu bylo tedy opět zbytečné drama a Benfika si tak připisuje vítězství 3:2.

16. kolo , 24. března 2024, FK Blansko B - TJ Sokol Rudice

FK Blansko B

TJ Sokol Rudice

Branky: 18. a 58. Farník T., 84. Kouakou - 42. a 65. (pen.) Štěpánek
Žluté karty: 27. Farník O. - 11. Pernica J., 74. Buchta
Rozhodčí: Suchá - Záleský, Švaňhal

Veselý (C) - Blažík, Pernica, Čejka, Farník O., Psota, Dujka (46. Šedivý), Novák (46. Kouakou), Foltýn (90. Farník R.), Farník T., Jambor
Náhradníci: Kouakou, Šedivý, Farník R.
Trenér: Zdeněk Veselý

Matuška - Pernica J., Kuběna (66. Stupinský), Přikryl, Magda (66. Ševčík M.), Zouhar (C), Buchta (77. Pernica L.), Kunc (66. Urbánek), Štěpánek, Martinásek (88. Bastl), Černý
Náhradníci: Polák - Stupinský, Ševčík R., Urbánek, Bastl, Pernica L., Ševčík M.
Trenér: Jan Matuška

Komentář dvougólového střelce Tomáše Farníka:

„Myslím si, že tempo zápasu jsme určovali my, avšak soupeř nám nedal nic zadarmo. Velká zásluha dnešní výhry patří naší trpělivosti na míči, díky které jsme se přes silný blok soupeře nakonec dostali. Soupeř hrozil z nebezpečných protiútoků, naštěstí většinu z nich stihli zmařit stopeři Pernica s Blažíkem. Myslím si, že 3 body jsou zasloužené."