2

3

Slovácko B

Údolní

Benfika v sobotu zajížděla na horkou půdu do Čebína. Už od úvodu mělo utkání jasný obraz hry. Blansko drželo míč, Čebín hrál v organizovaném bloku na vlastní polovině a vyčkával na chyby blanenských. První zajímavější šanci zápasu si vypracovali domácí, ale střela z hranice vápna mířila vysoko nad. Následně si začali vypracovávat šance blanenští hráči, kteří se opět trochu trápili v koncovce. Skóre tak otevřel až ve 30. minutě po zpětné přihrávce Rajčince střelou k bližší tyči Kouakou. Pojistka vedení z dalších nadějných akcí nepřišla a o poločase byl tak stav jen 1:0 pro Blansko. V úvodu druhé půle Čebín zahrozil dvěma dobře zahranými rohovými kopy, ale obrana blanenských odolala. Blansko mohlo následně z několika šancí navýšit vedení, ale místo toho bylo opět ze zápasu drama až do poslední minuty. Zhruba 10 minut před koncem mohl přijít trest za neproměněné šance, domácí útočník Malý ovšem z malého vápna po centru zprava orazítkoval jen břevno. Až v 90. minutě uklidnil Benfiku druhým gólem po povedené akci a střelou ke vzdálenější tyči Šedivý. V nastavení pak pečetil vítězství třetím gólem Foltýn a Benfika tak vydřela v Čebíně vítězství 3:0.