B l a n s k o - Pikantní rozuzlení nabídne závěrečné 29. kolo krajského přeboru. Fotbalisté FK Blansko se představí v duelu dvou nejlepších týmů jara v Kyjově a na dálku svedou s Vracovem boj o postup do divize.
Ambiciózní Kyjov se po příchodu náročného kouče Františka Ondrůška, který v minulosti například dovedl dvakrát po sobě Šardice k prvnímu místu v divizi (2008/09, 2009/10), na jaře nadechl k úctyhodné sérii. Po úvodní jarní porážce na domácí půdě s Moravským Krumlovem ve dvanácti utkáních desetkrát zvítězil a pouze v dvou utkáních si připsal bod za remízu (32 bodů, skóre 35:10). Nejlepším střelcem Kyjova v jarní části je Tomáš Režný, který konta soupeřů zatížil deseti brankami. Blansko na jaře získalo rovněž 32 bodů, skóre 31:8. Díky čtyřbrankovému představení v minulém kole s Rousínovem se do čela tabulky střelců jara dostal Petr Crhák (12 branek).

Blansko se v posledních dvou utkáních vrátilo na vítěznou vlnu, když po zisku tří bodů v Ráječku za výhru 2:0 v minulém kole porazilo doma vysoko Rousínov 5:1. Trenér Kugler věří, že se jeho týmu podaří na tyto výsledky navázat i v posledním utkání sezóny. „Do Kyjova se těšíme, čeká nás velmi kvalitní a fyzicky dobře připravený soupeř. Zahrajeme si na pěkné trávě i stadionu. Věřím, že utkání dopadne dobře pro nás. Kyjov má bezesporu kvalitní mužstvo, ale to mi také,“ dodává s úsměvem blanenský lodivod.

Ani případný zisk bodů, který je první podmínkou pro případný postup do divize, nemusí jeho svěřencům stačit. Současný lídr tabulky Vracov by zároveň musel klopýtnout v Kuřimi. „Podle mého názoru je v silách Kuřimi Vracov doma potrápit. Jejich postavení v tabulce určitě neodpovídá předváděné hře. My se ale v první řadě musíme soustředit na svůj výkon,“ ví dobře Michal Kugler.

Sobotní utkání FC Kyjov 1919 - FK Blansko se hraje na městském stadionu v Kyjově od 16:30. Pro diváky, kteří utkání nemohou navštívit osobně je připraven online přenos zde: http://www.jmkfs.cz/LiveTV/index.php.

Další zápasy závěrečného 29. kola KP:
so, 10:15: IE Znojmo - Boskovice
so, 16:30: Kuřim - Vracov
so, 16:30: Zbýšov - Rajhrad
so, 16:30: Bzenec - Novosedly
so, 16:30: Ivančice - Rájec-Jestřebí
so, 16:30: Rousínov - Podivín
ne, 16:30: Ráječko - Moravský Krumlov

FC Kyjov 1919 ve 28. kole:
neděle 10. 6. 2012, 16:30
MKZ Rájec-Jestřebí - FC Kyjov 1919 0:7 (0:1)
Branky: 20. Vančura, 60. a 66. Režný, 50. a 52. Macek, 72. Kučera, 77. Vacula