B l a n s k o - Fotbalisty FK APOS Blansko čeká v neděli poslední utkání v letošní sezóně na cizím hřišti. V rámci 29. kola se svěřenci trenéra Michala Kuglera představí na půdě HFK Třebíč.
Po Hodonínu se tak Blansko utkání s dalším soupeřem z čela tabulky, který se před sezónou netajil postupovými plány. Na první místo však Třebíč ztrácí pět bodů. „Myslím si, že Třebíč ještě stále věří, že může postoupit. Viděl jsem ji hrát dvakrát. Snaží se hrát moderní fotbal, její herní projev se mi líbí. Má v kádru několik kvalitních hráčů jako jsou Chlup, Pacák, Florián, Komínek, brankář Beer ze Zbrojovky, který je podle mě nedoceněný. Na pravé obraně nastupuje talentovaný Svoboda, který se mi hodně líbí. Určitě bych mohl jmenovat i další hráče,“ říká na adresu soupeře blanenský trenér.

Ten měl v týdnu naplánovány čtyři tréninkové jednotky, díky rozmarům počasí však musel jejich počet zredukovat. „Úterní trénink byl dobrý, protože nás bylo dostatek. Trošku jsme si zaběhali a pak se zaměřili na taktiku. Středeční trénink jsme bohužel byli nuceni kvůli průtrži mračen odvolat. Ve čtvrtek jsme využili vedlejší umělou plochu a posléze jsme šli i na trávu, ale trénovali jsme opravdu jen lehce, abychom ji nerozbili. Páteční předzápasový trénink již snad proběhne podle plánu,“ doufá Michal Kugler, který by měl mít v nedělním utkání k dispozici kompletní kádr.

Nikdo z hráčů nehlásí zdravotní trable, po karetním trestu se navíc vrací Jiří Oulehla. „O sestavě ještě jasno nemám. Samozřejmě mě těší návrat Jirky Oulehly, který si výkonem na Spartě řekl o místo v základní sestavě. Uvidíme, po posledním tréninku budu moudřejší.“

Zápas s Třebíčí bude zajímavý také tím, že i na lavičce Třebíče bude trenér z Blanska. Petr Vašíček se navíc se současným trenérem FK APOS Michalem Kuglerem dobře zná. Blanenský lodivod však žádné hecování před utkáním neplánuje. „Jediné co bude, tak že si v sobotu nepůjdu k Petrovi koupit do stánku noviny,“ pousmál se Michal Kugler.

Nedělní utkání HFK Třebíč – FK APOS Blansko se hraje od 16:30 na Horáckém fotbalovém stadionu za nemocnicí.

Další utkání 29. kola (neděle 12. 6. od 16:30):
Otrokovice – Velké Meziříčí, Hodonín – Žďár nad Sázavou, Sparta Brno – Napajedla, Tasovice – Vyškov, Vrchovina – Bystrc, Uherský Brod – Rosice, Pelhřimov – Konice

Jak si vedl soupeř v minulém kole:
sobota 5. 6. 2011
28. kolo:
FC Viktoria Otrokovice - HFK Třebíč 0:0
Sestava: Beer - Svoboda, Komínek, Havránek, Čermák - Pacholík, Chlup, Linhart, Smažil - Florián (54. Durda), Kostelecký (64. Novotný)
Trenér: Petr Vašíček

Poslední vzájemné utkání:
14. kolo, sobota 6. listopadu 2010
FK APOS Blansko - HFK Třebíč 0:0
Blansko: Martin Sehnal II - Bubeníček, Zich, Pokoj, Šíp - Bezděk (57. Vašák), Hájek (82. K. Janíček), L. Němec, Farník (87. Beneš) - Bednář (C) - Karásek