2

3

Slovácko B

Údolní

Fotbalisté Blanska přivítali v rámci 26. kola Moravskoslezské fotbalové ligy celek ČSK Uherský Brod. Domácí začali aktivně a už v 5. minutě se dostali do vedení po pohledné akci, kterou do prázdné brány uklidil Tulajdan. Ve zbytku první půle, a vlastně i celého zápasu, byli aktivnější blanenští, žádná další příležitost ale gólem neskončila. Brod srovnal z kraje druhého poločasu gólem Červenky, o 2 minuty později ale opět překlopil skóre zápasu na domácí stranu Tulajdan. Hosté hrozili z ojedinělých šancí, skvělou práci předváděl brankář Brodu Somberg. Na konci utkání byla k vidění velká šance na obou stranách, a zatímco Blansko šanci nedotáhlo ke třetímu gólu, Brod byl úspěšnější a minutu před koncem zápasu srovnal na konečných 2:2. Blansko tak na konec náročného anglického týdne bere bod.

Delegát: Miroslav Fridrichovský

Nešetřil – Blažík, Chyla, Feik, Sedlák, Tulajdan (89. Kouakou), Studený (89. Novák), Rajčinec (78. Jambor), Šedivý (78. Kocůrek), Smrčka (C) (60. Porč), Gimsay
Náhradníci: Kubica – Psota, Kouakou, Porč, Novák, Jambor, Kocůrek

Somberg – Votava, Rešetka, Červenka (71. Martiš), Lorenc, Mančík (71. Obdržálek), Obadal, Leskovjan, Vyhlíd, Flasar (C) (87. Pochylý), Mazurik (88. Vrbka)
Náhradníci: Lebánek – Kovařík, Obdržálek, Martiš, Vrbka, Straňák, Pochylý
Trenér: Miroslav Ondrůšek

Úvod utkání patřil Blansku, které se hned v 5. minutě dostalo do vedení. Akci začal ve středu pole Gimsay, který dobře podržel míč. Ten se dostal ke Studenému, který přesným pasem za obranu vybídl Rajčince, jehož přihrávku do výhodnější pozice zužitkoval Jiří TULAJDAN, který uklidil míč do poloodkryté brány – 1:0. I v dalších minutách mělo herně navrch Blansko, ale k vážnějšímu ohrožení brány nedošlo. Hosté poprvé zahrozili ve 22. minutě, kdy hraniční situaci pomezní jako ofsajd nevyhodnotil a do střeleckého pokusu se opřel Mazuryk, ten ale zblokoval Feik. Po dalších odrazech míč skončil v zámezí. Ve 30. minutě spadl po souboji s blanenským hráčem ve vápně Mazuryk a hosté se dožadovali penalty, rozhodčí ale jasně ukazoval, že penaltu pískat nebude. Následně šlo z protiútoku Blansko do přečíslení 4 na 2, ale Gimsayovu přihrávku nezužitkoval Šedivý. V zápětí to zkoušel Sedlák po narážečce se Smrčkou, ale jeho střela zaplachtila těsně vedle pravé tyče. Po náznacích hostujících šancí se ale ke konci poločasu zaskvěl gólman Brodu Somberg, který skvělým zákrokem obral o gól Studeného po mrštném skoku k tyči. Do kabin tak oba celky odcházely za stavu 1:0 pro Blansko.

Po pěti minutách druhé půle lovilo poprvé Blansko míč z brány. Hostům se povedlo nenápadnou akcí srovnat díky dobrému centru Mančíka na zadní tyč. Z něj těžil Patrik ČERVENKA, který uklidil míč hlavou k tyči za bezmocného Nešetřila – 1:1. Než se však stačili hosté zaradovat z vyrovnání, přišla rychlá odpověď blanenských. Smrčka našel skvělým pasem za obranu Studeného, toho však vychytal Somberg. O míč ale skvěle bojoval Jiří TULAJDAN, který jej uklidil do sítě i přes snahu hostí o zblokování – 2:1. Autor gólu byl ale zfaulován a dlouho se zvedal z prostoru brány, nakonec ale ve hře pokračoval. Po zbytek druhé půle se hra přelévala ze strany na stranu, příležitosti nevyužili hostující Červenka, za domácí aktivní Studený, domácím ale dělal ze života peklo hlavně dobře chytající Somberg. Pojistka ve skóre mohla přijít 4 minuty před koncem, kdy Sedlák vysunul Jambora, který přečíslil akci a přihrál Studenému, který do prázdné brány nezamířil a poslal míč vedle brány. Ve fotbale ale platí známé pravidlo nedáš-dostaneš, a tak se také stalo. V 89. minutě Uherský Brod srovnal stav utkání. Po nedůrazu blanenské obrany a několika centrům do ohně se míč dostal k Matěji LORENCOVI, který poslal míč k levé tyči domácí svatyně, Nešetřil byl bez šance – 2:2. Blanenští se snažili v závěrečném nastavení ještě utkání otočit, ale hostující obrana svatyni uhájila a utkání tak skončilo remízou 2:2.

Další utkání čeká na Blansko za týden, kdy se střetne na Bazalech s vedoucím týmem soutěže - Baníkem Ostrava B. Utkání je na programu 12. května od 10:15 hodin.