2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Skóre zápasu otevřel domácí Mládek, ale blanenští stihli ještě do poločasu zásluhou Studeného otočit stav ve svůj prospěch. Blanenský útočník nejprve vyrovnal střelou zpoza vápna a těsně před poločasem si jeho přihrávku srazil do vlastní sítě obránce Hlučína. Blanenští fotbalisté přečkali nápor domácích zkraje druhé půle a v 83. minutě jim dodala klid branka Sedláka po samostatném úniku. V nastaveném čase pak pečetil vítězství po pěkné akci Šedivý. Vítězství 4:1 znamená, že Blansko poprvé v historii odjelo z Hlučína s bodovým ziskem.

Delegát: Aleš Skřítecký

Murin - Kovala (46. Cabadaj), Kulig (81. Hasala), Kobza (76. Levčík), Praus, Kania (64. Havránek), Mládek (C), Stoklásek, Moučka, Kolaska (76. Šindler), Buchvaldek
Náhradníci: Švrčina - Šindler, Hasala, Cabadaj, Ptáček, Havránek, Levčík
Trenér: Jan Woznica

Kubica - Chyla, Černý, Kamenský, Porč - Kocůrek (65. Sedlák), Němec (46. Smrčka) - Rajčinec (73. Jambor), Studený (65. Jaroš), Gimsay (82. Šedivý) - Tulajdan (C)
Náhradníci: Nešetřil - Jambor, Sedlák, Jaroš, Čejka, Šedivý, Smrčka

Kvůli dosavadní absenci videozáznamu na webu TVcom.cz a naší osobní nepřítomnosti na utkání v Hlučíně není možné zpracovat klasickou reportáž ze zápasu. Z toho důvodu vám přinášíme alespoň komentář ke gólovým situacím. Doufáme, že se nám podaří se zástupci Hlučína vykomunikovat zaslání záznamu, abychom vám mohli nabídnout alespoň videosestřih nejdůležitějších momentů pátečního zápasu.

9. minuta: Domácí hráč se prezentoval povedenou individuální akcí, když se zbavil dvou bránících hráčů. Následné zakončení brankář Kubica zlikvidoval, ale proti dorážce Mládka už neměl nárok – 1:0.

25. minuta: Domácí chybovali v rozehrávce a míče se zmocnil Tulajdan. Blanenský útočník přiklepl míč Studenému a jeho střela po zemi k tyči přes obránce znamenala vyrovnání – 1:1.

43. minuta: Kombinační akce po levé straně. Míč šel po trase Gimsay-Porč-Studený, přičemž střelec první blanenské branky hledal přihrávkou z úrovně malého vápna lépe postaveného spoluhráče, jenže míč si do vlastní sítě srazil obránce Kobza1:2.

83. minuta: Jaroš přihrávkou do otevřené obrany oslovil Sedláka, který se v samostatném úniku nemýlil – 1:3.

90+2. minuta: Po pěkné kombinační akci Jambor našel před prázdnou brankou Šedivého a pro něj už nebyl problém dopravit míč do sítě – 1:4.