B l a n s k o - Z první pozice nastupuje FK Blansko do jarní části krajského přeboru. Přes zimu však odešlo několik klíčových hráčů. Před úvodním zápasem, kterým bude derby v Boskovicích, jsme si popovídali s manažerem Bohuslavem Jedinákem.
Blansko výrazně přes zimu oslabilo, o tom není pochyb. Dalo se odchodu některých hráčů zabránit?

Ztrátám hráčů nerozumím - odešli od rozdělané práce a to doslova, první místo v tabulce s náskokem tří bodů a stabilizovaný a kvalitní kádr. Mám pochopení pro dva, Michal Šenk - nabídka do Opavy bez diskuze, i když nakonec bude hrát v Rosicích a Kuba Šplíchal - hostování do divizních Svitav, s tím, že studuje v Pardubicích. Petr Šíp deklaroval již několikrát, že to chce zkusit jinde, tak jsme mu tentokrát vyhověli. Honza Doležel po skončení podzimu třikrát potvrdil, že zůstane...Martin Marák také. Bránit odchodu, pokud sám hráč nechce hrát za tým, nemá smysl.

Můžeš představit nové muže v Hajského kádru?

Obránce Petr Gromský přišel na hostování z Rudice jako hráč Jedovnic s poctivým přístupem k tréninku, podával kvalitní a vyrovnané výkony v přípravných zápasech. Ladislav Hansl je útočník, hráč Kotvrdovic. Na jaře ho už testoval v přípravě Michal Kugler, ale nakonec ho do týmu nezařadil. Vzhledem k nedostatku kvalitních útočníků jsem rád, že jsme se s ním dohodli na spolupráci. V přípravě odehrál dobré zápasy a věřím mu, že společně s Honzou Trtílkem budou střílet branky. David Müller je na svůj věk zkušený obránce, který nastupoval poslední tři roky v základu Boskovic. Zapadl na místo, kde jsme chtěli nahradit odcházející hráče - tedy útok a obranu.

Jaká je spokojenost se zimní přípravou?

Zímní příprava probíhala v hale a na umělé trávě na Boby. Přípravné zápasy samozřejmě na sportovištích mimo Blansko, velice celému klubu a to nejen mužům chybí hřiště s umělou trávou. Tým jsme dávali dohromady do poslední chvíle a velice pomohlo i soustředění v Hamrech u Svitav. Spokojený bych byl, kdyby tým absolvoval celou zimní přípravu v hotové sestavě, ale tomu tak nebylo.

Bude se tým snažit o postup i za tak ztížených podmínek? Jaký je tvůj osobní tip na konečné umístění?

Neřekl bych, že máme ztížené podmínky. Samozřejmě Šenk s Doleželem se těžko nahrazují, ale dostanou šanci jiní hráči i z B-týmu a dorostu. Jsme na sezónu připravení a věřím, že budeme bojovat o postup.

Mluví se o nejisté budoucnosti béčka. Kdo je povede a je kádr dostatečně početný?

Po odchodu Radka Sedláčka se týmu ujal Ctibor Malík. V přípravě byly problémy obsadit některé zápasy - ale testovali jsme hráče v A-týmu a do toho ještě zasáhly nemoci. Toto již pominulo a tým je připravený vstoupit do soutěžních zápasů.

Co dorost a žáci?

K mladšímu dorostu se vrátil zkušený Jiří Pokoj a jak již jsem psal o celou mládež teď pečuje Hynek Jarůšek. Mládežnická družstva se zúčastnila celé řady turnajů a přípravných zápasů, ve kterých celkově dokázali, že mládež v Blansku dosahuje vynikajících výsledků. Bohužel i zde citelně chybí možnost trénovat v Blansku v zimě na kvalitním venkovním hřišti.

Vše však nasvědčuje tomu, že následující zimní příprava se již na umělé trávě odehraje...

Proběhla schůzka mezi předsedou klubu Michalem Babákem a vedením města, kde jsme představili projekt Victor připravený FAČR, na který nás upozornil Hynek Jarůšek. Jde o hřiště s umělým povrchem 3. generace o rozměrech 60 x 42, na kterém může hrát soutěžní i přípravné zápasy mládež a samozřejmě může sloužit i přípravě ostatních družstev. Vedení města tomuto projektu předběžně vyjádřilo podporu, takže na tom nyní společně pracujeme. Pokud vše dobře dopadne, mělo by se vybudovat v areálu na Údolní.