B l a n s k o - Téměř v polovině je podzimní část Moravskoslezské divize, skupiny D. Fotbalisté FK Blansko si jako nováček prozatím vedou slibně. Současné umístění v tabulce odpovídá i představám vedení klubu. Nejen na výkony A mužstva odpověděl v našem rozhovoru manažer klubu Bohuslav Jedinák.
A mužstvo se prozatím nachází na 9. místě tabulky. Jak jste spokojen s jeho výsledky a herním projevem?

Jsem velmi spokojený. Před začátkem sézony jsem viděl jako reálné hrát střed tabulky. Kluci chytli začátek a dokázali, že Blansko do divize patří. Nehrajeme žádného "zaďoura", ale ofenzivní fotbal. Líbí se mi to a myslím, že se to musí líbit i fanouškům.

Do mužstva přišli v letní přestávce noví hráči (Jan Pospíšil, Ondřej Skoupý, Jiří Hepp, David Michálek), z dorostu pak Jan Horáček, Michal Daněk a Aleš Vágner. Jak hodnotíte jejich přínos?

Všechno jsou to mladí hráči a je na nich vidět, že chtějí tuto příležitost využít. Nebojí se zkušených "chlapů" - soupeřů a hrají prostě fotbal. Jsem rád, že můžeme pokračovat v trendu zapracování našich dorostenců. Za to také patří dík těm, kteří se na jejich fotbalové výchově podílejí, tedy trenérům a obecně všem, kteří s nimi pracují.

Před dvěma týdny se podařilo dojednat se Zbrojovkou Brno příchod talentovaného útočníka Ondřeje Ullmanna. Co si od jeho angažování slibujete?

Díky zranění Martina Pokorného, Honzy Trtílka i Laďi Hansla jsme měli docela oslabený útok. Zaskočil je výborně David Müller. Kluci se sice docela dali dohromady a jsem rád, že začal hrát i Martin Pokorný, který týmu také výrazně pomohl k postupu. Ale bylo to trochu na "vodě". Pokud by se jim zranění obnovila, asi bychom měli trochu problém. Přišel tip na Ullmanna, který to má do Blanska blízko a navíc je hráčem Zbrojovky, kde jsme měli ještě finanční kredit z neuskutečněného hostování Oulehly. Domluva se sportovním ředitelem panem Kudelou byla rychlá, věcná a proto mohl nastoupit už do zápasu s Bystřicí a výrazně pomohl k vítězství v tomto dlouho nerozhodném utkání. Takže doplňuje kluky v útoku a doufám, že jim to bude klapat. Uvidíme, jak se mu bude dařit dál.

Blansko se může prozatím v tabulce návštěvnosti domácích utkání pyšnit vedoucí pozicí. Vnímáte nárůst diváků v souvislosti s postupem do divize?

Chodí v průměru o cca 100 až 150 diváků více, což je samozřejmě dobře. Snad jim to vydrží i na podzim, kdy je horší počasí než v létě.

Již dlouhou dobu je v tristním stavu hlavní tribuna na stadionu na Údolní. Existuje nějaký záměr vlastníka stadionu, kterým je město, v dohledné době aktuální stav zlepšit?

Jednal jsem o tom s Ing. Snopkem. Rýsovala se možnost získat peníze na rekonstrukci tribuny. Služby Blansko nechaly i zpracovat prvotní návrh na opravu tribuny, ale bohužel se změnila politická situace. Teď by mělo dojít k opravě rozpadajícího se schodiště před kabinami.

Odrazil se postup do divize také na zvýšeném zájmu sponzorů?

To bohužel ne. Děkuji všem, kteří pokračují v podpoře FK Blansko a na rovinu i předsedovi Michalu Babákovi, který blanenský fotbal finačně drží třetí rok nad vodou.

Klub v průběhu jarní části loňské sezóny žádal o dotaci na vybudování tréninkového hřiště s umělým povrchem. Jaká je aktuální situace ohledně jeho případné výstavby?

V podstatě jsme uspěli, ale zasáhly povodně a Ministerstvo školství neposkytlo na tuto akci peníze. Program se přesouvá do dalšího roku, takže musíme tuto zimu "trpět" dál. Uvidíme na jaře. Každopádně již jednáme o tom, aby se příslib dofinancování této akce ze strany Města zapracoval přímo do rozpočtu, tak aby v případě přidělení dotace byly peníze na vybudování umělého trávníku k dispozici.

V letní přestávce došlo ke změně na postu trenéra B mužstva, které v současné době vede legendární blanenský trenér Ivan Študent. Bohužel start do soutěže se mužstvu nepovedl. Vyvodilo vedení klubu nějaké důsledky ze současného umístění? Jaké kroky případně podniklo k tomu, aby byly výsledky lepší?

Trenér je bez diskuse zkušený a kvalitní a jsem rád, že ho Miloš Vašák přivedl. Docela mě dosavadní výsledky překvapily. Nikdo však na hráče netlačí, takže by měli hrát v pohodě a tak doufám, že se zvednou a ztrátu doženou.

Děkujeme za rozhovor.