B l a n s k o - To, na co generace fanoušků blanenského fotbalu roky marně čekaly, je zde. V sobotu od 17:00 vyběhnou fotbalisté Blanska k historicky prvnímu duelu ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Soupeřem bude nedaleký Prostějov, který se v loňském roce umístil na 11. příčce F:NL.

Čekání je u konce. Sobotní pátá hodina odpolední ukončí čekání na ostrý zápas, který blanenští fotbalisté sehráli naposledy 8. března, kdy podlehli Uničovu a o několik dní později byla MSFL ukončena. Blansko tak při ukončení třetí nejvyšší soutěže získalo nárok na postup do F:NL.

Na ten si však tým z brány Moravského krasu musel počkat oficiálně až do 13. července. Od té doby klub aktivně připravoval své zázemí pro boje ve druhé lize.

Blansko notně posílilo. Do branky přišel Pavel Halouska s Lukášem Maňákem, obranu vyztužil Dominik Šustr a Matěj Helebrand. V záloze se nově představí hned trojice jmen - Lukáš Kania, David Machalík a Tomáš Vasiljev. V útoku došlo na jeden příchod, kterým je Martin Holek, který do Blanska přestupuje z Německa.

Prostějovští o pauze museli počítat ztráty. Tým Pavla Šustra opustilo hned 10 hráčů a dle vyjádření klubu buduje Prostějov nový tým. I přesto však nechystá prostějovský klub malý cíl. Chceme se umístit v horní polovině tabulky, hlásá přes začátkem soutěže. „Umístění v horní polovině tabulky a postupné zlepšování herního projevu,“ řekl kouč Šustr.

Blanenské tak nečeká v Prostějově nic jednoduchého. „Očekávám těžký zápas, Prostějov je doma silný soupeř. Obě mužstva budou chtít vyhrát, ale věřím, že šťastnější budeme my,“ hlásá před zápasem záložník Filip Žák.

„Bude to asi měsíc zpátky, kdy jsem se byl v Prostějově dívat na fotbale. Bavili jsme se tam o sezoně a říkal jsem, že první kolo bude Prostějov - Blansko. Ono to tak dopadlo, takže nás na úvod čeká těžký soupeř, hodně běhavý, který má zkušenosti s 2. ligou. Čeká nás tam těžký zápas,“ říká k utkání kouč Blanska Oldřich Machala.

Blansko nejede na úplně neznámou půdu. S Prostějovem se jihomoravský celek utkal na konci zimní pauzy před startem MSFL, kdy Blansko, tehdy jako třetiligové, notně potrápilo favorita a odvezlo si z Prostějova remízu 2:2.

Utkání prvního kola F:NL začíná v sobotu v 17:00 na stadiónu Za místním nádražím.