B l a n s k o - V úterý vpodvečer se koná losovací aktiv krajského fotbalového svazu. Už teď je ovšem jasné, že fotbalisté Bořitova nepřihlásili I.A třídu a zamíchali postupovým klíčem. Díky tomu postupují do I.B třídy s Jedovnicemi i Vilémovice, které skončily druhé.
„Poté, co nám postup těsně utekl, jsme byli zdrcení, ale řekli jsme si, že to ještě jeden rok zkusíme. Proto jsme nečekanou nabídku přijali," říká předseda TJ Vilémovice Jaroslav Grégr.

Jak to bude v okresních soutěžích definitivně, se ještě uvidí, losovací aktiv je 10. července. „Teď záleží na tom, jestli Bořitov přihlásí okresní přebor nebo zůstane ve III. třídě," vysvětluje sekretář OFS Blansko Miloš Jarůšek.

III. třídu by pak zřejmě musel doplnit další tým, což by mohly být třetí Jedovnice B. V případě, že by B tým Jedovnic postup odmítl, možnost by dostaly sestupující Lažany. Pokud Bořitov nechá tým ve III. třídě, platí dosavadní postupy, tedy ze III. i IV. třídy postupují vždy první dva týmy, z okresního přeboru i ze III. třídy sestupuje jen poslední. „Nemohli jsme to rozhodnutí udělat dřív, chtěli jsme I. A třídu dohrát a zachránit a zamezit případným spekulacím. Ve čtvrtek rozhodneme o tom, kterou soutěž přihlásíme," vysvětluje hlavní muž bořitovské kopané Alois Ťoupek.

Fotbal v Bořitově rozhodně nekončí, na programu jsou další věci. „Teď se chceme soustředit na zvelebení zázemí a nastartovat práci s mládeží, což je docela náročný úkol," dodává Ťoupek.

Dramatický boj o postup do nejnižší krajské soutěže sice vyhrály díky výhře Vysočan nad Vilémovicemi Jedovnice, budou ale muset zapracovat na splnění podmínek pro I. B třídu. V případě Jedovnic jde hlavně o nedostatečné zázemí. A moc času nebudou mít na úpravy ani Vilémovice. „Je potřeba zábradlí okolo hřiště, koridor pro hráče a rozhodčí a další věci, ale řešíme to a věřím, že to zvládneme," popisuje Grégr.

Pro něj je to po osmnácti letech, co se angažuje ve vilémovickém fotbale, radostný okamžik. „Už jsem nevěřil, že se toho dočkám. Ale zůstáváme při zemi, chceme si tu soutěž zkusit a uvidíme. Tým se nám podařilo udržet, jednáme ještě o několika posilách," přibližuje přípravy předseda Vilémovic. Jeho tým čekají od podzimu derby s Lipovcem a Jedovnicemi.

Jasno je ve vyšších soutěžích, postup do divize odmítly Bohunice, Moravská Slavia Brno i Sparta Brno, všechny týmy zůstávají v krajském přeboru, který se rozšíří o Boskovice na sedmnáct týmů. Boskovické tak čeká solidní konkurence.