B r n o / B l a n s k o - Spokojený s výsledkem a herním projevem mohl být po druhém přípravném utkání proti Ráječku Michal Kugler. Blanenský trenér však vítězství 6:1 stejně jako předchozí vysokou porážku od Prostějova příliš nepřeceňoval.
„Nedělali jsme zbytečně velkou tragédii po porážce s Prostějovem. Teď rozhodně nebudeme dělat hostinu po vítězství nad Ráječkem. Bylo vidět, že jsme přípravu zahájili dříve, než soupeř, takže jsme byli v lepší kondici. Z toho pramenil i lepší pohyb, který jsme až na 15 minut měli. Díky tomu jsme dokázali ve druhém poločase vstřelit čtyři branky. Líbil se mi výkon Tomáše Jarůška, který ukázal, že má potenciál. Přeji si, aby v podobných výkonech pokračoval,“ zhodnotil průběh druhého přípravného zápasu blanenský lodivod.

Ten mohl být také spokojen s produktivitou dalšího ofenzivního hráče Jana Doležela, který během necelých deseti minut druhé půle třikrát skóroval. „Na Honzu mám velké nároky. Věřím, že svoji produktivitou a pracovitostí bude pro tým platný. Řekl jsem mu, aby si branky schoval i na mistrovské zápasy,“ dodal na adresu navrátilce do blanenského kádru Michal Kugler.

V povedeném závěru utkání dostali příležitost také dorostenci Jiří Kratochvíl a Radek Keprt, jejichž výkony byly nadějné. „Na návrh trenéra Pokoje v pondělí absolvujeme společnou tréninkovou jednotku se starším dorostem. Všiml jsem si, že Jirka Kratochvíl je velmi šikovný hráč, proto jsem ho nominoval do A týmu. Proti Ráječku ukázal kvalitu. Radek Keprt navázal na výkon proti Prostějovu, zahrál dobře. Samozřejmě divize bude o ještě větším důrazu, než přípravné zápasy. Na druhou stranu nevidím důvod, proč by na určité úseky utkání nemohli nastupovat,“ doplnil na adresu blanenských nadějí trenér Kugler.

Kromě zdravotně indisponovaných a tudíž do utkání nenastoupivších hráčů Müllera, Hansla, Pokorného, D. Keprta a M. Zouhara se v průběhu utkání potýkal se zdravotními problémy i forvard Jan Trtílek. „Honza na tréninku maká, chce se do toho dostat. Bohužel ho trápí určité nevolnosti, jejichž příčinu detailněji neznáme. Věřím, že se v nejbližší době dá zase do pořádku. V zápase musel dvakrát střídat, přesto dal pěknou branku z penalty, což po něm ostatně chceme,“ dodal na adresu svého svěřence Michal Kugler.