K y j o v / B l a n s k o - Premiéra jako z říše snů. I tak by se dalo nazvat účinkování dorostence Michala Zouhara v posledním utkání fotbalistů FK Blansko v právě skončené sezóně. Během tři minut se mu podařilo vstřelit dvě branky a výrazně tak přispěl k výhře nad Kyjovem 5:0.
„Dostal jsme dvakrát přihrávku před prázdnou branku a byly z toho dva góly. Kluci si mě dobírali, ať si připravím peněženku nebo flašku, tak určitě jim něco hodím do kabiny (smích). Myslím, že hráli dobře všichni a o to to bylo pro mě lehčí. Navíc v sestavě hráli i Honza Horáček a Aleš Vágner, se kterými se znám z dorostu. Kapitán Radim Bubeníček nás dobře dirigoval a každého podpořil,“ neskrýval spokojenost z prvního ostrého startu za muže obdivovatel Viktorie Plzeň, který se o své nominace dozvěděl ve čtvrtek večer.

Po utkání se mohl společně s týmem radovat z postupu do divize. „Pro mě to bylo trošku zvláštní, protože jsem za celou sezónu odehrál 30 minut a slavil jsem, jako bych hrál celou sezónu. Tak jsem si připadal trošku jak blbec,“ popisuje Michal Zouhar s úsměvem pozápasové pocity.

Trenér Jiří Hajský po vystřídání Tomáše Jarůška zařadil mladého ofenzivního hráče na levý okraj zálohy. „V dorostu hrávám uprostřed zálohy a poslední dva zápasy jsem odehrál v útoku, kde mi to také vyhovuje. Celkově je hra v mužích samozřejmě rychlejší, jsou tu tvrdší souboje a také se hraje hodně rukama. Ještě mě čeká rok ve starším dorostu. Tato zkušenost mi určitě pomůže.“

Michal Zouhar se také krátce ohlédl za sezónou staršího dorostu, který pod vedením trenéra Petra Stupky a asistenta Davida Bednáře obsadil v divizi D 6. místo. „Na konci sezóny jsme měli málo hráčů. Poslední zápas nás bylo přesně jedenáct a před tím pět zápasů jsme měli na lavičce pouze dva hráče z mladšího dorostu. Je škoda, že nám z mladšího dorostu více nepomohli, abychom skončili v tabulce výš a oni třeba i níž, protože stejně rozhoduje starší dorost,“ dodal zklamaně nadějný záložník.