07.07.2020  |  Kryštof Severa, Martin Chroust, foto: Josef Kratochvíl

Oldřich Machala: Jsem rád za diváckou podporu

B l a n s k o - Blanenští fotbalisté pokračují v přípravě na novou sezonu, v rámci které se už podruhé utkali s třetiligovým MFK Vyškov. Stejně jako před necelým měsícem v Drnovicích, i na vlastním hřišti dokázalo Blansko zvítězit, tentokrát 2:0.

Utkání s Vyškovem bylo hodně kvalitní prověrkou, souhlasíte?
S Vyškovem je to vždycky těžké. Utkání mělo velmi dobrou úroveň, bylo hodně tvrdé a rychlé, možná až zbytečně moc emotivní. Ale beru to tak, že jsme s kvalitním soupeřem odehráli dobré utkání, zvítězili v něm a navíc udrželi čisté konto.

Jak byste porovnal obě přípravná utkání proti Vyškovu?
V Drnovicích jsme do zápasu špatně vstoupili. Prohrávali jsme a navíc přežili spoustu šancí soupeře. I když jsme poté skóre otočili, zápas z naší strany nebyl moc povedený. V odvetě jsme byli častěji na míči a měli i více šancí.

V brance se představil na zkoušku ukrajinský gólman Sherkych, co říkáte na jeho výkon?
Bylo vidět, že hru nohama má asi v krvi, protože v té byl výborný. Celkově chytal velmi dobře, měl dva velice dobré zákroky a udržet nulu je vždycky plus, takže za mě určitě dobrý výkon.

Na tribuny si našlo cestu přes 350 diváků, jak hodnotíte takovou návštěvu na přátelské utkání?
Jsem rád, že v takovém hojném počtu lidi chodí a že je tady fotbal bere. Věřím, že tu na podzim bude 2. liga a budou nás v ní lidé podporovat v ještě větším počtu.

Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu