01.05.2024 | 17:00

2

1

Uničov

První březnová sobota nabídla derniéru fotbalistů Blanska v přípravě před jarní částí Moravskoslezské fotbalové ligy. Na Mlýnskou zajížděl tým z Nového Města na Moravě - SFK Vrchovina. Domácím vyšel vstup do utkání a brzy utekli hostům na dvougólový rozdíl. Vrchovina sice ve 30. minutě snížila, přesto blanenští vstřelili do konce první půle další 2 góly a Martin Sedlák zaznamenal po 45 minutách hattrick. Druhá půle nabídla omlazenou sestavu Blanska a další 2 branky, o které se postarali Novák a hostující obránce, který si srazil míč do vlastní sítě. Vrchovina na konečných 6:2 korigovala až v poslední minutě. Domácí předváděli ofenzivní fotbal, který musel bavit. Hosté byli většinu zápasu zatažení a často hráli bez míče. Přípravu tak Blansko zakončilo vítězně a vyhlíží start jarní části ligy, který čeká příští sobotu v Rosicích!

přátelské utkání , 2. března 2024, FK Blansko - SFK Vrchovina

6:2

SFK Vrchovina

Branky: 08. a 24. Sedlák, 45. Sedlák (pen.), 34. Tulajdan, 54. vlastní soupeř, 63. Novák - 30. a 90. Sytař

Kubica - Kamenský, Černý, Jambor - Kocůrek, Rajčinec, Němec, Sedlák, Smrčka - Manji, Tulajdan
Střídali: Feik, Chyla, Kouakou, Čejka, Foltýn, Psota, Šedivý, Novák, Málek, Blažík

Šmída - Bača, Švanda, Pulkrábek - Hekerle, Šteffl, Sytař, Sádecky - Pártl, Duba, Jícha
Střídali: Dobrovolný V., Skalník M., Dobrovolný T., Wolker, Sáblík, Jelínek
Trenér: Lukáš Michal

Poslední přípravné utkání začalo pěkně z ostra. Už v 7. minutě pronikl za obranu Vrchoviny Gimsay, ale jeho pokus ještě odvrátil soupeř na roh. O minutu později se už ale skóre měnilo. Rajčinec dobře zpracoval centrovaný míč a poslal jej na Martina SEDLÁKA, který nezaváhal a dobře umístěnou střelou otevřel svůj střelecký účet - 1:0.

Nepříjemný moment poté nastal v 11. minutě, kdy Matěj Jícha v čistém souboji o balón upadl tak nešťastně, že si vyhodil pravé rameno. Hra byla na několik minut přerušena a hráče odvezla sanitka do nemocnice. Věřme, že bude Jícha co nejdříve v pořádku.

Hosté se nemohli pořádně dostat do hry a na míč a přišel trest. Ve 24. minutě zakončoval opět Martin SEDLÁK za záda bezmocného gólmana hostů, když udržel na zádech dotírajícího obránce - 2:0. Vrchovina korigovala stav ve 30. minutě, když po rohovém kopu dorážel odražený míč jeden z útočníků - 2:1. Radost ale Vrchovině nevydržela dlouho neboť Blansko ještě do konce první půle dvakrát udeřilo. Ve 34. minutě těžil z velmi dobré práce Gimsaye Jiří TULAJDAN, který zakončoval do zcela odkryté brány - 3:1. V poslední minutě první půle byl ve vápně nedovoleně atakován Rajčinec a následnou penaltu bezpečně proměnil Martin SEDLÁK, který tak završil hattrick - 4:1.

Do druhé půle trenér Vorlický opět protočil některé hráče, hosté ale nemohli najít herní rytmus a po zbytek zápasu se spíše bránili. Pátý gól si Vrchovina vstřelila sama, kdy si stoper hostů nešťastně srazil míč do vlastní sítě po centru Tomáše FEIKA - 5:1. V 63. minutě proměnil svoji šanci také Jan NOVÁK, který uklidil míč po zemi k tyči - 6:1.

V 76. minutě odkulhal po tvrdém souboji ze hřiště Tomáš Feik a do zápasu už nezasáhl. Vrchovina se snažila s výsledkem něco udělat, ale narážela na velmi dobrého Kubici v bráně, který předvedl několik dobrých zákroků. Nakonec se ale hosté dočkali, když v poslední minutě snižovali na konečných 6:2.

Novou tváří, která naskočila v 60. minutě do utkání, byl Koffi Christ Elohim Kouakou, který je v klubu na zkoušce a absolvoval s týmem 2 tréninky. O jeho dalším působení budeme informovat.

Blansko tak zakončilo přípravu vysokým vítězstvím. Už za týden začíná jarní část MSFL a k prvnímu utkání se blanenští vydají za týden, kdy zajíždí v rámci 18. kola do Rosic, kde změří síly s místním Slovanem. Utkání startuje ve 14:30 hodin.