B l a n s k o - V úvodu zápasu si musel na střídačce spokojeně lebedit. Jeho svěřenci brzy vedli 2:0 a na jejich hru byla radost pohledět. Po závěrečném hvizdu byl však trenér Blanska Roman Šindelka hodně naštvaný. „Rozhodla naše nedisciplinovanost,“ měl jasno.
„Jsem naštvaný, když vidím, jak se soupeř po konečné remíze raduje jako kdyby vyhrál. I trenér hostů náš tým pochválil za dobrý výkon. Bohužel body jsme ztratili. Jednoznačně rozhodla naše nedisciplinovanost. Před zápasem jsme se na toto téma speciálně bavili. Bohužel tam byla chyba Martina Sehnala, který se nechal vyloučit. Místo toho, aby byl hrdina, tak udělá takovou klukovinu. Hrozně mě to mrzí, protože body jsou pryč,“ řekl k zápasu Roman Šindelka.

Ani on ve své kariéře podobný zápas, ve kterém byly k vidění čtyři penalty nezažil. „Bavil jsem se o tom s mým dlouholetým spoluhráčem Liborem Meluzínem a shodli jsme na tom, že podobný zápas nikdo z nás nezažil. Po třech minutách jsme vedli 2:0, první penalta chycená, potom následuje další, navíc byl vyloučen brankář. I v deseti jsme byli lepší, měli jsme několik šancí. Opravdu ten zápas byl vyjímečný a je to až taková kuriozita. Nikdy jsem se nevyjadřoval na adresu rozhodčích, ale mají opravdu velký vliv. Neříkám, že by nás poškodili, to vůbec ne, ale myslím si, že to kazí na obě strany a není to první zápas. Nám nezbývá, než se s tím smířit. Místo toho abychom pak vedli 3:0, na což jsme v pohodě měli, tak jsme remizovali. Je to jednoznačně ztráta a proto otevřeně říkám, že do Uherského Brodu pojedeme vyhrát,“ prohlásil sebevědomě Roman Šindelka.

Nespokojenost s remízou jednoznačně deklarovali Blanenští po změně stran, kdy si vypracovali jednu šanci a následně měli výhodu pokutového kopu. „Chtěli jsme druhý poločas uhrát na nulu. Dopředu jsem dal Davidu Bednářovi volnou ruku. Vytvořili jsme si několik šancí, tentokrát se štěstí nepřiklonilo na naši stranu, ale to je sport,“ dodal Šindelka.

Celý rozhovor s Romanem Šindelkou si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...