B l a n s k o - Blanenské fotbalisty čeká další těžký duel MSFL. Do Blanska míří lídr tabulky a zástupce rezerv prvoligových týmů - Sigma Olomouc "B". Utkání začíná v neděli 15. září v 10:15.

Základní parametry klubu, se kterým se Blansko setká v neděli dopoledne asi není třeba připomínat. Jeden z největších klubů na moravě, respektive jeho "B" tým byl v letošní sezóně administrativně přiřazen do MSFL, kde po odehrání sedmi duelů se svěřenci Augustina Chromého drží na první pozici. Bodový zisk se zastavil na čísle 15.

Olomouc má stejně jako Blansko dvanáctigólový rozdíl mezi inkasovanými a vstřelenými brankami. Na Údolní se tak střetne tým s nejlepší obranou (Blansko - 3 inkasované branky) a tým s nejlepší ofenzívou (Olomouc - 18 vstřelených branek). „V týdnu jsme odehráli přátelstký zápas s béčkem Zbrojovky a od té doby to ladíme směrem k neděli, neboť se to dá považovat za takový vrchol podzimní části. Uvidíme s čím přijede Sigma. Jejich áčko hraje v pátek, takže se dá očekávat, že se nějaký ligový hráč na Údolní představí,“ konstatoval před zápasem trenér domácích Zbyněk Zbořil.

Lákadlem pro fanoušky může být nejen účast některého z ligových hráčů, ale také možnost předkonání diváckého rekordu MSFL, který si Blansko samo stanovilo v zápase s Vyškovem (1 288 diváků)„Nikdo nečekal, že po sedmi kolech budeme hrát se Sigmou o první flek, takže nezbývá nic jiného než udržet motivaci. Věříme, že nás početná návštěva fanoušků dokáže psychicky podpořit natolik, že prodloužíme naši domácí sérii,“ uzavřel lodivod Blanska předzápasový rozhovor.