B l a n s k o - Ani letos vás na Štědrý den nemůžeme ochudit o rozhovor s vánoční tématikou. Tentokrát nám prozradí, jak probíhají nejkrásnější svátky v roce v jeho rodině obránce A týmu Jakub Šplíchal.
„Štědrý den začínáme vánočkou na snídani. Na oběd pak máme zelnou polévku. Po obědě chodíme navštívit babičku, kde ochutnáváme cukroví a jednohubky. U toho si povídáme nebo se díváme na pohádky. Na večer se vracíme domů a chystáme večeři. Na večeři máme kapra s bramborovým salátem a vánočním kompotem. Po večeři si sedneme ke stromečku a rozbalujeme dárky,“ prozrazuje Jakub Šplíchal.

Dodržují se u Šplíchalů také vánoční tradice? „Tradice se u nás zase tak moc nedodržují. Pouze na návštěvě u babičky rozkrajujeme jablko a na večeři máme kapra. Jinak se snažíme o to, abychom se na Vánoce scházeli v co největším počtu a během vánočních svátků navštívili všechny své nejbližší,“ doplňuje obránce A týmu.

K oblíbeným vánočním zvykům patří také sledování pohádek. Své favority má také Jakub Šplíchal. „Pohádky sleduji moc rád. Nejraději mám rád ty české jako Třetí princ nebo S čerty nejsou žerty. Rád se na Vánoce podívám i na klasiku Sám doma nebo podobné vánoční komedie. Naopak nové kreslené pohádky nesleduji vůbec.“

Na závěr nemůže chybět přání od Jakub Šplíchala. „Chtěl bych lidem popřát klidné prožití vánočních svátků. Ať se jim v novém roce splní tajná přání a drží se jich pevné zdraví. Co se týká fotbalu, tak bych jim přál, aby je fotbal v Blansku bavil a přinášel jim co nejvíce radostí. Věřím, že společně zvládneme boj o záchranu 3. ligy tak, aby lidé mohli na tuto kvalitní soutěž chodit i v příští sezóně.“