2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B o s k o v i c e / B l a n s k o - Starší dorost sehrál v neděli první přípravné utkání. V rámci 2. kola Artézia Cupu prohráli svěřenci Petra Stupky s celkem MKZ Rájec-Jestřebí 2:3.
2. kolo Artézia Cupu
FK Blansko st. dorost - MKZ Rájec-Jestřebí 2:3 (0:1)
Branky:
Horáček z pen., Bednář - Navrátil, M. Tainaj, Sedlák
Sestava: Němec - Šebela, Vágner, Daněk, Buchta - Horáček, Zouhar, Brichta - Šafařík, Keprt, Bawihung
střídali: Beránek, Souček, Bednář (as. trenéra)
Trenér: Petr Stupka
Asistent: David Bednář

Komentář trenéra Petra Stupky:
Začátek byl z naší strany dost kostrbatý. Kluci si zvykali na povrch a odnášela to kombinační hra. Spousta pokažených přihrávek a menší důraz v poli nám neumožňovaly se dostat do hry.

Branku jsme obdrželi po chybě naší obrany, když v blízkosti našeho vápna jsme se snažili kličkovat, za což nás soupeř potrestal. Stav 0:1 vydržel do poločasu, i když se naše hra mírně zlepšila.

Druhý poločas jsme začali aktivněji i zásluhou mladého Pavla Součka, který přinesl do hry více klidu, bohužel po chvíli musel odstoupit pro nevolnost. I tak jsme se víc tlačily na polovinu soupeře a ten se zatáhl snažil se hrát na rychlé brejky.

Bohužel jeden soupeř v 60. min. využil a zvýšil své vedení. Naštěstí jsme se nepoddali a usilovnou, bohužel stále dost nepřesnou, hrou jsme se snažili stav korigovat.

Podařilo se nám to díky obránci Robinu Buchtovi, který dostal v 69. min. pěknou přihrávku za obranu Rájeckých a po kličce ve vápně byl faulován. Penaltu proměnil tradiční exekutor Horáček.

V 75. min. jsme překvapili Rájeckého gólmana střelou z velké vzdálenosti a dokonce srovnali na 2:2. Naše závěrečná snaha o překvapení skončila po rohu soupeře (s rohy jsme měli velké problémy i díky výškové převaze soupeře), kdy jsme nedokázali míč odkopnout a soupeř v 82. min. trestal - 2:3.

„Zápas musím hodnotit kladně, vzhledem k tomu, že soupeř hraje mužskou 1. A třídu, jsme sehráli dobrých 90 minut. V některých disciplínách, jako je agresivita a osobní souboje jsme se nemohli soupeři rovnat. Naopak fyzicky a kombinačně jsme si vedli velmi dobře a někteří kluci ukázali, že by se už teď v mužské kategorii mohli uplatnit. Bohužel na tribuně ani nikde jinde v areálu nebyl až na pana Jarůška nikdo, kdo by se o tyto věci měl zajímat,“ doplnil k utkání asistent David Bednář.