27.01.2015  |  Boris Hasa

Trenér Ivan Študent slaví jubileum

B l a n s k o - Legendární blanenský trenér Ivan Študent se dnes dožívá 70. narozenin. Do dalších let mu přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti. Ať Vám fotbal i nadále přináší radost a naplnění.

Ivan Študent je odchovancem Spartaku Královopolská Brno. V roce 1963 získal s tímto týmem titul dorosteneckého vicemistra Československa. Vojnu strávil v letech 1966 až 1968 v Dukle Tábor, kde hrál druhou ligu. Po vojně působil do roku 1971 v prvoligovém celku Sklo-Union Teplice. Poté hrál tři roky za Spartak Ústí nad Labem druhou ligu.

Od roku 1976 do roku 1980 nastupoval za Spartak ČKD Blansko v krajském přeboru. Poté působil celkem 8 let jako trenér prvního mužstva. S ním dvakrát postoupil do divize. Památné byly především barážové zápasy s Hulínem v roce 1984, které Kolbelka doma i venku vyhrála shodně 1:0. Domácímu utkání přihlíželo na stadionu na Údolní 3.000 diváků. V roce 1985 jeho mužstvo sehrálo přátelské utkání proti reprezentaci Československa, vedenou trenérem Josefem Masopustem. Utkání přihlíželo 5.000 diváků.

V roce 1992 se stal trenérem dorosteneckého týmu Spartaku ČKD Blansko, se kterým obsadil v 1. dorostenecké lize 7. místo. Jeho svěřenci porazili v domácím prostředí tehdejšího mistra Baník Ostrava 2:0. Kromě Spartaku ČKD Blansko vedl Ivan Študent také Metru Blansko, Šlapanice, s nimiž v roce 1995 postoupil do divize, Líšeň, kterou do divize přivedl v roce 2005, Bohunice, Rájec-Jestřebí, Boskovice, Bořitov, Lipůvku a B tým FK Blansko. Je vlastníkem nejvyšší trenérské licence. V září loňského roku jeho přínos pro blanenskou kopanou ocenilo vedení klubu, když ho při příležitosti mistrovského utkání A týmu proti Polné uvedlo mezi klubové legendy. Na začátku ledna se stal novým trenérem TJ Sloup.