2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - V dosavadním průběhu zimní přípravy zasáhl do všech tří utkání. Záložník Jiří Kratochvíl proti Kuřimi odehrál plnou porci 90 minut a i díky jeho ofenzivním schopnostem Blansko porazilo svého soupeře 3:0.
V kombinované sestavě jste porazili Kuřim 3:0. Jak jsi viděl průběh utkání?

Od začátku jsme drželi kontrolu nad hrou, soupeře jsme do našeho vápna příliš nepouštěli, pouze po chybách při naší rozehrávce. Do šancí jsme se dokázali dostávat, ale chyběl nám větší klid v zakončení. Druhý poločas se to v tomto směru zlepšilo a díky tomu jsme třikrát skórovali.

O přestávce vám trenér vytýkal malý počet náběhů. Po změně stran jste tuto činnost dokázali zlepšit, což se projevilo na počtu šancí a vstřelených brankách...

Trenér se nám tuto taktiku ordinuje od začátku přípravy. V prvním poločase se nám nedařilo jeho pokyny plnit, takže jsme si k tomu něco řekli, trenér nám trošku důrazně domluvil. Ve druhé půli už jsme se po krajích dostávali častěji do koncovky a to nakonec rozhodlo zápas.

Nastoupil jsi ve středu zálohy, kde jsi operoval společně s Janem Nečasem. Jak ti spolupráce vyhovovala i s ohledem na rozestavení se dvěma štítovými záložníky?

S Honzou se mi hrálo dobře, má zkušenosti, dobře mě diriguje, takže pro mě jedině pozitivní. S novým rozestavením se ještě seznamujeme, ale věřím, že v přípravě si ho dobře zažijeme a bude to v sezóně fungovat.

Zasáhl jsi do všech tří přípravných utkání, které jste dokázali vyhrát. Jak hodnotíš dosavadní průběh přípravy?

Myslím si, že výsledky mluví za vše. Třeba v Líšni jsme odehráli vice než vyrovnaný souboj proti třetiligovému týmu. Mužstvo podle mě bude mít vysokou kvalitu a je to zatím vidět i na výsledcích. Ve všech zápasech jsme vyhráli zaslouženě.

Na podzim jsi odehrál v divizi 201 minut. Na jaře budeš určitě chtít, aby ta minutová porce byla výrazně vyšší...

Musím se o místo v sestavě poprat. Přišel Franta Schneider, takže to bude o dost těžší, ale od takových hráčů se toho mohu spoustu naučit, takže to beru jako výzvu.