B l a n s k o - Vytvořením sportovního úseku ukázalo Blansko jednoznačně, že má zájem bojovat o účast ve F:NL. Generálním manažerem se tak stal Zbyněk Zbořil, který se rozpovídal o aktuální situaci.

Posunul jsi se na pozici GM, očekával jsi to?

Takovou věc asi nejde očekávat. Stejně tak asi nikdo nečekal, že budeme jako nováček MSFL hrát o postup do druhé ligy a tím pádem o vstup do profesionálního fotbalu. Vzhledem ke známým okolnostem se soutěž nedohrála a my nemohli dodělat rozdělanou práci, ale stále tady existuje možnost postupu. Na druhou ligu nemám trenérskou profi licenci, smlouvu mám do 30.6.2020 a na stole byly různé možnosti. Nakonec jsme se rozhodli pro tuto variantu a je to pro mě jednoznačně výzva, která mě hrozně láká.

Jak dlouho trvala jednání ohledně tvého přesunu?

Od začátku dubna jsme se scházeli k jednáním o nové sezóně a na stole bylo více variant. Pro splnění licenčního řízení pro vstup do profesionálních soutěží je potřeba splnit mnohem více věcí, než jenom personální obsazení a klub čeká hodně práce. Během dubna jsme se rozhodli jít touto cestou, já se rozhodl přijmout tuto výzvu a následně jsme oslovili kandidáty na nového trenéra „A“ mužstva.

Novým trenérem byl jmenován Oldřich Machala, jak probíhala jednání s tímto koučem a co si klub od nového trenéra slibuje?

Podle mě to bylo velice vstřícné, přímé jednání a dohodnuti jsme byli opravdu rychle. V případě postupu má Olda Machala se druhou ligou velké zkušenosti a já mu přeji, ať se mu daří, ať už to bude ve FNL či v MSFL.

Jak složité bude pro klub připravovat se na dvě ligy zároveň, s tím že finální rozuzlení může přijít těsně před jejím začátkem?

Strategie je jasná. Připravujeme se na MSFL, kdy je naším přáním poskládat kádr tak, abychom byli schopní pokračovat v nastavené cestě, tzn. hrát o postup. Přípravu začneme 25.5., aby měl trenér první měsíc na seznámení se s mužstvem, poznat jednotlivé hráče a odpovědně rozhodnout o skladbě kádru pro novou sezónu. Troufám si říct, že do konce června bychom mohli vědět, jaké jsou naše šance v případném postupu do FNL a následně reagovat i co se týká doplnění kádru a skladbě letní přípravy.

Blansko se netají ambicemi o druhou ligu, je vytvoření sportovního úseku tím prvním krokem?

Jednoznačně jde o historickou šanci pro Blansko. Kdyby postup vyšel, tak musíme všichni udělat všechno pro to, aby to nemělo jepičí trvání. Není to jen o práci sportovního úseku, ale o celém fungování klubu, čekalo by nás opravdu hodně práce. Šlo by o velkou reklamu i pro město a celý region. Věříme, že by si diváci našli cestu i na stadion na Sportovním ostrově a i proto si přeji, ať co nejdříve skončí všechna omezující opatření, protože dělat fotbal bez lidí je absolutní nesmysl. Jde o lidovou zábavu a Blanensko ukázalo během podzimu, že má velký divácký potenciál.

Jak se bude skládat kádr, když není jasné pro kterou ligu to bude?

V tomto máme jasno. Na základě podzimních výsledků jsme už v zimě skládali mančaft s vidinou boje o postup. Stojím si za tím, že ten kádr má kvalitu, sílu i charakter a nedostal šanci to dokázat na hřišti. Proto si myslíme, že bude důležité hlavně kádr udržet, i když už teď víme, že ne u všech to okolnosti dovolí. Následně na to budeme reagovat a své si k případnému doplnění řekne hlavně nový trenér. Nechci, aby to vyznělo troufale, ale cíle jsou pro novou sezónu jasné: v případě MSFL se pokusit znovu hrát o postup, v případě postupu do FNL zachránit tuto soutěž pro Blansko.