3

0

FK Třinec

Údolní

Přinášíme Vám další porci výsledků mládežnických kategorií včetně programu na následující týden.
POZOR - UTKÁNÍ STARŠÍCH ŽÁKŮ B SE PŘESOUVÁ NA NEDĚLI 05. KVĚTNA OD 12:30 HODIN!

Komentář trenérů Jiřího Hejče a Martina Šebely k utkáním přípravky ročníku 2014

V minulém týdnu jsme se nejdříve v pondělí, na domácí půdě, utkali s týmem RDR, poté jsme v neděli zajížděli do Boskovic, kde nás čekal místní tým. Oba zápasy jsme zvládli ve velmi dobrém tempu, vydržet po celá utkání, být aktivní. Byly vidět velmi pohledné individuální i týmové akce a každý hráč zaslouží za výkony v obouch zápasech uznání. Hráči nám ukázali, že se fotbalem opravdu baví a my budeme jen rádi, když v tomto trendu budeme dál pokračovat.

Komentář trenéra starších žáků, Radima Farníka, k posledním utkáním

Anglický týden jsme zahájili na perfektně připraveném hřišti v Ivančicích, které se nacházejí na druhém místě v tabulce s počtem 41 bodů. Kvalitní soupeř na domácí půdě s počtem 78 vstřelených branek je vždy pro ostatní týmy hrozbou. Přehnaný respekt k soupeři jsme ale neměli a snažili jsme se od začátku utkání předvádět kombinační fotbal. Hbitý soupeř na nás důrazně dorážel a průnikovými přihrávkami posílal své útočníky směrem na naši branku. Na správném místě ale byla naše uzdravená stoperská dvojice Matal, Mikulášek, a většinu akci zdárně zmařila. I my jsme začali svými akcemi a důrazem překvapovat soupeře a dostávat se do prostoru, odkud jsme byli nebezpeční, a když Novotný v 18. minutě svým klasickým průnikem po levé straně obešel dva hráče, předložil míč jako na stříbrném podnosu Skotákovi, vedli jsme 1:0. Druhý poločas probíhal v podobném duchu jako ten první. Očekávaný soupeřův tlak nepřicházel, což nám vyhovovalo a naopak jsme stupňovali svoje tempo a snažili si vytvářet šance. Tu největší měl Skoták, který se prosadil přez domácího stopera a řítil se na gólmana, kterého obelstil, po té už stačilo poslat míč do prázdné brány - k jeho smůle byla razance střely tak malá, že se míč za brankovou čáru nedostal. Skotákova frustrace z neproměněné šance byla obrovská, ale jeho chuť a nasazení byla však větší. Tu zúročil v 68. minutě, po stejném úniku ho nezastavil ani střet s brankářem (ŽK - mohlo se i červenat) a do prázdné brány míč posunul na 2:0. Oslavit gól ale schopný nebyl, neboť jeho obě stehna orazitkovaná lisovimi kolíky značky Puma byly více než znatelné. Do tabulky tedy připisujeme 3 body v naší zachranářské etapě jarní části a budeme se těšit na další utkání, tentokrát na domácím hřišti 1.5.2024 proti Hodonínu B od 9:00 hod.