2

3

Slovácko B

Údolní

Přinášíme Vám další porci výsledků mládežnických kategorií včetně programu na následující týden. Starší žáci B odehrají svá klání už dnes a zítra!

Komentář trenéra Libora Stloukala k přehledu zápasů mladší přípravky C

20. 4. 2024 jsme se na hřišti v Knínicích utkali s Boskovicemi. Oba zápasy jsme prohráli, a to 4:10 a 3:9, ale i přesto musím hráče ocenit za velkou snahu hrát v nepříznivém počasí a za snahu čelit tak silnému soupeři.
Góly: Bilgun, Kotlán, 2x Kaderka, Löffelmann, Hroza, Šmída

27. 4. 2024 jsme porazili Adamov na hřišti v Bukovince, a to 7:5.
Góly: Bilgun x2, Vychodil x5

Dále jsme porazili Bukovinku 4:1.
Góly: Šmída, Vychodil, Hroza, Kotlán

4. 5. 2024 jsme sehráli vítězný zápas proti Ostrovu, a to 11:3.
Góly: Kotlán x2, Jelínek x4, Vychodil x3, Bilgun, Hroza

Následně jsme se utkali proti Lipovci, kterému jsme podlehli 6:10.
Góly: Stloukal, Bilgun, Jelínek, Hroza x2, Vychodil.
Část našich borců zde sehrála navíc smluvené zápasy ve formátu 3:3.

Komentář trenéra starších žáků, Radima Farníka, k utkání proti Hodonínu B

Netradičně ve středu přijel na naší půdu soupeř z Hodonína "B". Naší borci byli v úvodu dobře nastavení a koncentrovaní. Soupeře jsme zaskočil aktivní hrou a hned v 6. minutě jsme se dostali zásluhou Skotáka do vedení 1:0. Netrvalo dlouho a po našem zaváhání ve 12. min. v prostoru malého vápna využívá darované šance Mustafa a vyrovnává na 1:1. Hra se přelévala na obě strany s řadou příležitostí na obou stranách. Tou naší největší byl trestný kop Novotného, který míč zakroutil do levého horního růžku. Hostující gólman Kouřil se ale rozhodl, že do vedení nepůjdeme a brilantním zákrokem roku míč vytáhl konečkama prstů na roh. Soupeř začal přidávat na obrátkách, a když Jozífek po povedených individuálních akcích ve 27. a 29. min. prvního poločasu přidal 2 branky, šli jsme do kabin za stavu 1:3. Ve druhém poločase jsme nebyli horším soupeřem, ale trestali hosté, když se Mustafa prosadil svou dravostí, rychlostí, dinamikou a přesným zakončením. Naši kluci ale zápas nezabalili a Kovář, kterého nejdřív vychytal výborný Kouřil, poslal míč na Skotáka a ten snižuje na 2:4. Do konce utkání zbývalo 10 minut, které pro nás utekly snad rychlostí světla a skóre se již nezměnilo.

Komentář trenéra starších žáků, Radima Farníka, k utkání proti Rosicím

Do zápasu jsme vstoupili s chutí rozhodnout výsledek utkání již v úvodu. Během prvních deseti minut jsme soupeře nepustili za polovinu hřiště a vytvořili si více jasných brankových prilezitostí, než je prstů na jedné ruce. Svým důrazem jsme presovali soupeře natolik, až byl nastřelen ve 12. min. při odkopu hostujícího obránce náš kanonýr Kovář a odraz od kolene zapadl za tyčku golmanovi branky - 1:0. O 3 minuty později Kovář skóroval podruhé, tentokrát přízemní střelou a zvýšil na 2:0. Vypadalo to, że se spustí brankostroj našich borců, šance jsme si vytvářeli nadále, ale po zakončení Skotaka zůstalo jen orazitkované břevno. A tak z ničeho nic trestal do té doby odevzdaný soupeř. Ve 21. min. hostující brankář vykopl z ruky hrubo přes naši polovinu, oba naši překvapení stopeři výkop bohužel nezachytili a rosický útočník Buček chladnokrevně zakončuje samostatný nájezd a snižuje na 2:1. Stejná situace nastala v minutě 26. a Buček se opět nemýlil. Během pěti minut byl tedy stav nerozhodný 2:2.
Druhý poločas připomínal spíše boj o to, který z týmu si vytvoří nějakou šanci. V 65. min. vzal na sebe zodpovědnost Kovář a střelou z 25 metrů završil naši bojovnost hatrickem na 3:2. Výborně rozehraný zápas jsme nakonec zvládli a těšíme se na další mistrovské utkání, tentokrát v sobotu 11.5.2024 od 9:00 na horké půdě FC Sparty Brno.

Komentář trenérů Martina Šebely a Jiřího Hejče k utkáním přípravky

V týdnu jsme odehráli dvě utkání, nejprve ve čtvrtek na domácí půdě proti týmu z Letovic, poté v pátek venku s týmem Vysočany/Sloup. Obě utkání se nám herně velmi vydařila a plnili jsme zodpovědně všechny úkoly, které jsme si do zápasů dali a přes náročný program, který nás čekal, ze sebe hráči vydali opravdu všechno, za což musíme smeknout pomyslný klobouček.