2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Přinášíme Vám další porci výsledků mládežnických kategorií včetně programu na následující týden. Součástí článku jsou také hodnocení trenérů mladší přípravky C a starších žáků

Komentář trenéra Starších žáků Radima Farníka, k utkání proti Lednici:

Za aprílového počasí jsme na domácí půdě po zimní pauze přivítali tým z Lednice, nacházející se po podzimní části na 9. místě s počtem 15 bodů. To nás ale neodradilo a již v úvodních minutách jsme naznačovali naší hrou, kdo bude diktovat tempo utkání. Už v 6. minutě se prosadil po pěkném centru od Skotáka hlavou Kovář a šli jsme se do vedení 1:0. Tohle byl impuls, který jsme potvrdili v minutě 17., když Závodník po vyhraném souboji ve středu pole vybídl míčem za obranu Fuxu a ten přízemní křižnou tvrdou střelou nedal šanci hostujícímu gólmanovi. Na 3:0 pečetil poločasový výsledek svým důrazem po rohovém kopu kapitán Šváb. Do druhé půle jsme nastoupili se stejnou chuti a nasazením jako v poločase prvním, což se projevilo v podobě branek Fuxe, Kováře a opět Fuxe, který dovršil svůj hattrick! Všichni naši kluci (i střídající) odmakali utkání naplno a výsledek 6:1 byl pro ně odměnou.

Děkujeme za podporu rodičů, diváků a budeme se těšit na další mistrovské utkání na domácí půdě 30.3. 2024 od 9:00 proti ČAFC Židenice.

Komentář trenéra Mladší přípravky C, Libora Stloukala, k přátelským utkáním:

V sobotu 23. 3. 2024 jsme se utkali v Rudici na travnatém hřišti s Ostrovem u Macochy a týmem FSA Kras. Tento rok jsme hráli poprvé venku na travnatem hřišti. Sehráli jsme celkem 4 přátelská utkání:

• FK Blansko - FSA Kras 2:4
  • FK Blansko - Ostrov u Macochy 3:1
  • FK Blansko - FSA Kras 3:2
  • FK Blansko - Ostrov u Macochy2:5

Hráli jsme systémem 4+1. Za Blansko nastoupilo celkem 9 hráčů. Nejlepším střelecem byl Jelínek s 8 góly, po jedno dal Chillgun a Kotlán. Musíme pochválit naše borce, protože dokázali hrát i za deště a s velkým nasezením. Máme ještě jednu novinku, a to nové dresy, se kterými jsme poprvé hráli. Jedna souprava je červená a druhá modrá. Chceme tímto moc poděkovat dárcům za jejich štědrost.