01.05.2024 | 17:00

2

1

Uničov

Fotbalisté Blanska přivítali ve svém devátém přípravném klání celek z Kuřimi. Domácí do zápasu nastupovali z plného tréninku a úvodní zkušená sestava v první půli předvedla ofenzivní podívanou a 3 branky. Do druhé půle se sestava protočila a bylo to znát. Hosté zvýšili aktivitu a snížili hned v první minutě druhé půle. I po zbytek druhého dějství si připravili několik situací, které dohráli do konce a nakonec překopili skóre zápasu na svoji stranu. Blanenské šance bohužel zůstaly nevyužity a Kuřim tak zvítězila na Mlýnské 4:3. Další zápas čeká na Blansko už v sobotu a v akci budou oba mužské týmy.

přátelské utkání , 20. února 2024, FK Blansko - FC Kuřim

3:4

3:0

FC Kuřim

Branky: 10. Tulajdan, 23. Sedlák, 42. Čejka - 46., 58., 68. a 73. soupeř

Veselý - Chyla, Černý, Kamenský, Porč, Jambor, Smrčka, Jaroš, Sedlák, Tulajdan, Gimsay
Střídali: Nešetřil - Němec, Feik, Novák, Čejka, Foltýn, Šedivý, Kocůrek, Málek

bude doplněno

Blanenští začali se svojí zkušenější sestavou a od úvodních minut diktovali tempo hry. V 8. minutě ještě neuspěl Jambor, když orazítkoval pouze tyč kuřimské svatyně, o dvě minuty později se už ale skóre měnilo. Brejkovou akci začal Smrčka, jehož pumelici vyrazil kuřimský brankář pouze před sebe, kde ho pohodlně usměrnil do sítě Jiří Tulajdan - 1:0. Kuřim se osmělila pouze na dvě akce ve 13. a 34. minutě, ale ani v jedné z příležitostí nemusel brankář Veselý zasahovat. Mladý brankář, stabilně chytající za B-tým, zaskakoval za absentujícího Davida Kubicu. Blanenští přidali do přestávky ještě 2 branky. Ve 23. minutě to byl Martin Sedlák, kterého skvělým průnikovým pasem našel stoper Černý. Sedlák se zbavil vybíhajícího gólmana a pohodně zakončil - 2:0. Třetí branku přidal František Čejka, kterého neméně pěknou přihrávkou našel Šedivý, a efektně přehodil bezmocného gólmana - 3:0.

Druhá půle však blanenským výsledkově příliš nepovedla. Trenér Vorlický opět protočil skoro celé dvě sestavy hráčů. Kuřim se tlačila více do útoku a blanenští jí nabídli několik brejkových situací. Odměnou jí byly 4 góly, které otočily průběh utkání. I přes několik šancí Blanska se však žádná další neujala a Kuřim tak zvítězila na Mlýnské v poměru 4:3.

Další utkání čeká Blansko hned v sobotu a v akci budou oba týmy. A-tým zajíždí k přípravě do Prostějova, kde se střetne ve 13 hodin s Uničovem, B-tým čeká domácí souboj se Soběšicemi. Utkání odstartuje ve 13 hodin na Mlýnské.