B l a n s k o - Zápas s Velkým Meziříčím přilákal do ochozů stadionu na Údolní ulici přes osm stovek diváků. Právě fanoušci potěšili trenéra Blanska Zbyňka Zbořila, který si krom plného hlediště pochvaloval i produktivitu svého celku.

Hned na začátku pozápasových rozhovorů hýřil domácí trenér spokojeností: „Když vyhrajete 5:0, tak musíme být spokojeni. Teď nás čeká strašně náročný týden a tohle je vlastně teprve začátek.“ Blanenské v následujících dnech prověří nelehcí protivníci: „Ve středu nás čeká výrazně těžší soupeř - Otrokovice. A týden zakončíme v sobotu v Kroměříži. Takže jsem klukům jasně řekl, že tenhle týden nám nastaví zrcadlo, jak na tom vlastně oproti celé lize jsme.“

„Nebudeme výsledek nějak přeceňovat, Velké Meziříčí přijelo bez dvou klíčových hráčů směrem do ofenzívy. Díky tomu jsme to asi měli o trochu jednodušší,“ hodnotil zápas šestačtyřicetiletý kouč. „Na druhou stranu měli tam hráče, kteří nás dokázali notně potrápit. Myslím si, že ačkoli jsme to zvládli, mohlo být více gólů,“ pokračoval v hodnocení zápasu trenér Blanska.

I přes velkou produktivitu Blanska se našlo pár momentů, které mohly udělat blanenské fanoušky ještě šťastnější: „V takovém duelu nás to moc nemrzí, mrzet nás to může s ohledem na předchozí utkání v Benešově. Tam jsme odehráli podobný zápas, kde jsme měli spousty šancí, ale produktivita žádná. Tam jsme to honili až v poslední minutě a konečném výsledku jsme zbytečně ztratili dva body.“

Co kouče Blanska skutečně mrzelo, byla pokračující střelecká impotence Davida Štrombacha. „Dnes si můžeme akorát říct, že je škoda, že to tam Štrombymu (David Štrombach) nepadá. Protože v každém zápase šance má, trefuje tyčky, břevna a je to z jeho pohledu škoda, protože bychom potřebovali, aby měl ta čísla. Na druhou stranu, když zápas skončí pět nula, tak to neřeším.“

V závěru rozhovoru zmínil kouč Zbořil také fantastickou návštěvu na Údolní. „Je to fantazie. Osobně si myslím, že tady dneska bylo více lidí než na Zlín. Je to super, proto ten fotbal děláme. I ten čas tomu nahrává, protože se mohou přijít podívat hráči i fanoušci klubů z nižších soutěží.“