7. kolo , 21. září 2013, FC Velké Meziříčí - FK Blansko

FC Velké Meziříčí

Branky: Bílek 2

„Do zápasu jsme vstoupili dobře. Vypracovali jsme si dvě vyložené šance, které jsme bohužel nevyužili. Celý zápas foukal silný vítr, který měli domácí v prvním poločase v zádech a hrozili hlavně ze standardních situací. Zhruba ve 30 min. si naběhl na pěknou přihrávku za obranu Vintr a v momentě, kdy chtěl zakončit, ho domácí hráč nedovoleně zastavil. Rozhodčí nařídil pokutový kop, ale když jsme ho šli zahrávat, pomezní zvedl praporek a odmával pro všechny nepochopitelně ofsajd. Hlavní vzal svůj verdikt zpět. Náš hráč skončil v Blansku na pohotovoti. Lékařská zpráva zní - zlomený kotník, potrhané vazy. Do konce sezóny tak bude Vintr mimo hru. Pro nás je to velká ztráta, protože je náš nejlepší střelec. Ani ve druhém poločase nás smůla neopustila. Domácí po pěkné akci vstřelili úvodní branku. Během 15 minut se nám však podařilo skóre otočit. Zbytečnou ztrátu míče potrestal soupeř vyrovnávací brankou. Podařilo se nám poté po pěkných akcích vstřelit ještě dvě branky, ale k překvapení všech bylo vždy odmáváno postavení mimo hru. Aby toho nebylo málo 5 minut před koncem jsme neproměnili pokutový kop. Myslím si, že i když jsme měli vítězství na dosah, je remíza celkem zasloužená, protože domácí mají kvalitní tým. Jediným záporem je zranění našeho hráče,“ poznamenal k utkání trenér Jiří Pokoj starší.